0
0
Minoxidil Ukraine Minoxidil Ukraine

П'ять популярних типів бороди та поради щодо догляду за ними

images
Автор статті Стас Борода - спеціаліст в галузі трихології з багаторічним досвідом, засновник компаній “Minoxidil-Ukraine”, “Minoxidilia”.
П'ять популярних типів бороди та поради щодо догляду за ними

Зміст

  1. Щетина
  2. Еспаньолка
  3. Шкіперська борідка
  4. Борода «якір»
  5. Довга борода
  6. Загальні рекомендації щодо догляду за бородою

Якщо жінка пишається красою та доглянутістю свого волосся, то для багатьох чоловіків предметом гордості та турботи стала борода. Сьогодні бороди знову в тренді, причому немає жодних обмежень у їх розмірах та стилістиці. Розглянемо п'ять найпопулярніших різновидів бороди. Можливо, якийсь із них ідеально підійде саме вам.

Щетина

Короткі, не довші за 3-5 мм волоски рівномірно покривають нижню половину обличчя. За бажання можна надати їм певну форму - позначити ширину вусів, виділити підборіддя, підкреслити лінію нижньої щелепи і т.д. Стилісти радять обов'язково збривати волоски на шиї, щоб щетина виглядала акуратно та доглянуто. Легка, елегантна небритість вносить в образ агресивні нотки, відмінно виглядає при будь-якому контурі обличчя. Вона може стати компромісним варіантом для тих, хто хоче завести бороду, але не впевнений, чи це варто робити.

Відростити красиву, елегантну щетину дуже просто: потрібно лише витримати три-чотири дні без гоління. Оптимальну довжину волосків легко підібрати досвідченим шляхом. Для підтримки вибраного стилю знадобиться тример, за допомогою якого доведеться раз на кілька днів підстригати щетину до потрібної довжини. Крім того, слід приділяти увагу догляду за шкірою: не рідше одного разу на тиждень користуватися скрабом і щодня наносити зволожуючий засіб, щоб уникнути лущення.

Еспаньолка

Акуратна іспанська борідка налічує не менш як п'ять століть, проте не втрачає своєї привабливості до цього дня. Її відмітна ознака – рослинність, що покриває верхню губу та підборіддя під нижньою губою. Еспаньолка виглядає аристократично та коригує форму обличчя, а також маскує шрами та дефекти шкіри.

Існує безліч варіантів цього стилю. Найбільш популярні різновиди іспанської бороди:

  • кругова, що утворює єдиний контур із коротко підстриженими вусами;

  • мушкетерська борідка клиноподібної форми під нижньою губою, що поєднується з досить довгими підкрученими вусами;

  • вандейківська, з вертикальною лінією під нижньою губою і тонкими чепурними вусиками;

  • коротка борідка без вусів і т.д.

Для кожного типу обличчя можна підібрати свій різновид еспаньолки. Це чудовий варіант бороди для тих, хто не може похвалитися пишними чагарниками на щоках, але бажає виглядати стильно та нестандартно. Контури борідки визначаться вже на етапі щетини, потім її потрібно буде доростити до оптимальної довжини та підтримувати, використовуючи триммер для підстригання. Під час стрижки не забувайте, що після висихання волоски зав'ються і виглядатимуть коротшими, ніж насправді. Під час догляду за щоками використовуйте звичайні засоби для гоління.

Шкіперська борідка

Відмітна ознака цього різновиду – гладко поголені щіки та верхня губа. Волосяний покрив залишений на щелепній лінії та нижній частині підборіддя. Лінія бороди плавно переходить у вузькі бакенбарди, завдяки чому обличчя опиняється у своєрідній рамці з волосся. Шкіперська борідка може починатися відразу під нижньою губою або залишати її відкритою. Довжину бороди кожен чоловік вибирає, відповідно до власного смаку і бажання: для когось достатньо 5-7 мм, але допустимі і варіанти довжиною 3-4 см.

Перевага шкіперської борідки в тому, що вона дозволяє скоригувати форму обличчя: пом'якшити широке підборіддя або, навпаки, оформити його тверду лінію, подовжити круглий контур обличчя або візуально розширити витягнутий овал.

Залежно від обраної довжини, формування бороди піде від місяця до двох. Більшість чоловіків на початковому етапі звертаються до досвідченого барбера або перукаря, а надалі підтримують форму самостійно за допомогою приладдя для гоління, тримера і ножиць.

Борода «якір»

Стильний, романтичний образ, основою якого є борідка «якір», підійде не кожному, оскільки ця форма візуально подовжує овал обличчя. Якщо воно і так витягнуте в довжину, то краще вибрати інший тип бороди. А ось на круглолицях і людях з квадратним підборіддям вона виглядає ідеально.

Свою назву борода отримала завдяки формі, що повторює схематичні контури якоря: вузька вертикальна смужка під нижньою губою плавно з'єднується з горизонтальною частиною, що обрамляє підборіддя. «Якір» можна носити без вусів, проте зазвичай її поєднують із невеликими елегантними вусиками.

Досить складна форма для підтримки потребує твердої руки і гарного окоміру. На початковому етапі, можливо, буде потрібна допомога професіонала, доки не сформується звичка та досвід. Складність полягає у необхідності щодня ретельно вибривати зони, які повинні залишатися гладкими, і при цьому не порушувати симетрію ліній бороди. Крім того, необхідно доглядати бороду і шкіру обличчя за допомогою спеціальних засобів. За відсутності догляду рослинність набуває неохайного вигляду і виглядає зовсім не так, як очікувалося.

Довга борода

Декілька десятиліть тому пишна довга борода була невід'ємним атрибутом людини романтичної професії – геолога, полярника, лісоруба, мандрівника. Її вирощування вимагає неабиякого терпіння і займає близько півроку. Якщо волосся росте швидко, то можна вкластися в чотири місяці. Протягом усього цього часу доведеться упокоритися з не дуже акуратним видом рослинності на обличчі. Після того, як борода досягне очікуваної довжини, ви зможете надати їй будь-яку бажану форму – округлу, трикутну, ромбоподібну, квадратну тощо.

Довга борода потребує постійного догляду, щоб виглядати по-справжньому ефектно. Рясна рослинність витягує зі шкіри вологу, тому потрібно дбати про зволоження та пом'якшення. Для цього існують спеціальні олії та інші доглядові засоби, які необхідно регулярно втирати у волосся та шкіру. Крім того, до переліку щоденних процедур входить миття і розчісування, адже сальна рослинність, що стоїть дибки, навряд чи послужить прикрасою зовнішності. Проте можна буде на довгі роки забути про гоління, а це вагомий плюс.

Ця борода підходить людям з будь-яким типом обличчя, проте слід врахувати особливості фігури. Рясна рослинність органічно поєднується з масивним торсом і широкими плечима, у своїй зростання немає великого значення. Чоловікам худорлявої статури доведеться більш ретельно підбирати довжину та форму бороди.

Загальні рекомендації щодо догляду за бородою

  • Щодня мийте бороду шампунем, якщо вона довга – підсушуйте холодним феном.

  • Після миття втирайте у волосся і шкіру пару крапель олії. Розітріть його в долонях і добре пройдіться по бороді вздовж волосся. Розсуньте пальцями волоски та промасируйте шкіру.

  • Ретельно розчісуйте бороду, щоб волоски лежали рівно і не заплутувалися. Для розчісування заведіть дерев'яний гребінець або щітку з натуральною щетиною

Щоб акуратний вигляд зберігався протягом дня, змащуйте кінчики бороди та вусів воском для укладання. Для цього зігрійте трохи воску в руках, розітріть між пальцями обох рук і пройдіться по волосинках, після чого надайте гребінцем форму.

Попередня стаття Наступна стаття
Коментарі
Читайте також
Даруємо 100₴ за Реєстрацію*Промокод діє від 1000₴Промокод на першу покупку