0
0

Лупа в бороді та вусах: причини появи, способи боротьби

Лупа в бороді та вусах: причини появи, способи боротьби

Лупа в бороді може завдати серйозного удару вашому іміджу. Поява дрібних лусочок відмерлої шкіри у волоссі кардинально змінює вигляд як зачіски, так і бороди та вусів. Причому змінює у гірший бік. Адже з появою лупи в той чи інший час стикається чи не кожен бородач. Існує думка, що це просто наслідок недотримання гігієни або реакція шкіри на проростання волосся. Однак це тільки верхівка айсберга - справжня причина лупи практично завжди глибше лежить. І одним тільки регулярним миттям волосся від неї рідко коли вдається позбутися.

Втім, медицина вже давно виявила багато тригерів появи лупи. І навчилася із ними боротися. Тому питання позбавлення цієї проблеми залежить більшою мірою від вашої дисциплінованості. Щоб вам було простіше налаштуватися на боротьбу з лупою на бороді, вусах і на голові в цілому, ми розібрали найчастіші причини її появи – і підготували практичні рекомендації щодо позбавлення від неї. Усі поради неодноразово перевірено – у тому числі й на собі.

Що таке лупа?

Білі лусочки, що з'являються на вашому волоссі - це не просто відмерлі частинки шкіри. Так, вона оновлюється постійно та безперервно. Проте лупа – це вже патологія. І причиною її часто стає грибок. Він поселяється у шкірі та порушує її нормальний метаболізм. Тому активний компонент більшості шампунів проти лупи – саме протигрибкова речовина.

Однак лупа може з'являтись і без участі грибка. Багато фахівців досі сперечаються про причини лупи. Безперечно одне: їх чимало. Тож боротьба з цією проблемою має починатися з точного визначення першопричини.

Найбільш поширені фактори, які провокують лупу

Як ми вже зазначили, до появи цієї проблеми шкіри може призводити грибок. Причому деякі дослідники вважають, що він мало не живе на шкірі. А протигрибкові засоби просто «присипляють» його. Отже, лупа може періодично повертатися у періоди активності грибка.

Однак до неполадок у шкірі можуть спричинити й інші фактори. Пропонуємо зупинитись окремо на кожному з них.

Стреси та перевтома

Це взагалі причина багатьох проблем зі здоров'ям. Під дією перенапруг слабшає імунна система, організм стає в комплексі більш сприйнятливим до зовнішніх агресій. Одночасно страждає і гормональна система. І шкіра тут стає чи не індикатором – і перша реагує на збої в роботі організму.

Головний засіб від лупи, спричиненої стресами, – уміння розслаблятися та знімати напругу.

Гормональні збої

Їх можуть викликати не тільки перевтоми та нервові напруження, але й багато інших факторів. Взаємозв'язок тут такий: на роботу шкіри і сальних залоз зокрема серйозно впливає концентрація низки андрогенних (чоловічих) гормонів. А їх рівень може змінюватися під дією цілого спектра факторів:

 • вже згаданих стресів;

 • травм та відновлювального періоду;

 • будь-яких патологічних процесів;

 • прийому ліків;

 • фізіологічної перебудови організму.

Відновлювати гормональне тло потрібно акуратно і строго під контролем фахівців. Визначити ж неполадки у ньому можна, здавши низку аналізів.

Інфекції

Лупа під бородою і вусами може стати наслідком різних інфекційних захворювань. Насамперед, шкірних хвороб та ВІЛ. Останній небезпечний тим, що негативно впливає як сам собою, так і через супутні хвороби.

Крім того,  лупа може стати наслідком діабету, паразитарних інвазій та великого списку хронічних захворювань.

Алергічні реакції

До гіперактивного лущення шкіри може призводити і алергія на ті чи інші речовини. Якщо лупа з'явилася у вас після переходу на новий засіб для догляду, то спробуйте на якийсь час скасувати його – і подивитися на реакцію. Якщо проблема відкотилася назад, то можливі такі причини:

 • вибраний засіб не підходить вашій шкірі;

 • організм реагує на якийсь окремий компонент;

 • лущення стало проявом звикання шкіри до нових речовин.

У будь-якому випадку кардинально змінювати доглядову косметику краще поступово, починаючи з пробників. Шкірі взагалі властиво звикати до речовин, що на неї впливають. І їхню зміну вона може сприймати негативно.

Авітаміноз

Стан шкіри значною мірою залежить від балансу корисних хімічних елементів у організмі.

Порушуватися він може під дією різних факторів:

 • зимово-весняний період, коли свіжі овочі та фрукти у дефіциті – це сезонний фактор, який пояснює, чому лупа на бороді може повертатися;

 • складна екологічна ситуація;

 • незбалансований раціон харчування - особливо дефіцит свіжої рослинної їжі, жирної риби, бобових, яєць, кисломолочки;

 • наявність низки хронічних захворювань.

Як позбутися лупи, спричиненої авітамінозом? Для відновлення хімічної рівноваги в організмі слід насамперед нормалізувати своє меню. Не завадить пропити і вітамінний комплекс – тут краще віддавати перевагу авторитетним маркам, які гарантують точність дозувань та високу загальну якість продукції. 

Що ще викликає лупа вусів та бороди: непрямі причини

Шкіра може активно лущитись і під дією цілого комплексу інших обставин:

 • Недотримання гігієни. Бороду потрібно регулярно та ретельно промивати, інакше вона може стати розсадником для бактерій. А вони вже призведуть до шкірних (і не лише) проблем.

 • Светри з високим коміром, шарфи, що щільно намотуються. Закриваючи у такий спосіб бороду, ви створюєте умови парника. Теплообмін порушується, сальні залози починають виробляти більше секрету. Крім того, щільний комір або шарф можуть натирати та дратувати шкіру, на що вона відреагує лущенням.

 • Шкідливі звички. Шкіра чуйно реагує на спосіб життя та на звички. Особливо шкідливе куріння. Мало того, що воно саме по собі є небезпечним для організму, так ще й пряма дія диму на бороду аж ніяк не нешкідлива.

Отже, якщо ви шукаєте спосіб, як позбутися лупи в бороді, то в першу чергу нормуйте своє життя. Виключіть стреси, правильно та повноцінно харчуйтесь, відпочивайте, приділяйте час гігієнічним процедурам. Це основа. А доповнити її можна додатковими засобами нашого каталогу. Що вам знадобиться у боротьбі з лупою

Якщо лупа суха, то цілком ймовірно, що вашій шкірі бракує вологи. Відновити водяний баланс вам допоможуть спеціальні засоби. Відмінно справляється з цим завданням зволожуючий тонік від фірми NOVON

У її складі збалансовані вітаміни, мінерали, амінокислоти та інші компоненти – тому ефект виходить і комплексним, і стійким.

Не завадить і скраб. Це примусове чищення, при якому зі шкіри видаляються всі відмерлі лусочки, які і так би відпали. Плюс скрабування добре оновлює та стимулює шкіру. У нашому каталозі ви знайдете професійні скраби від NOVON, створені спеціально для чоловічої шкіри.

Наступна порада – приділяйте час вичісування бороди. Для цього краще використовувати спеціальні гребінці та бородочоси , які в достатку представлені в каталозі нашого інтернет-магазину. Такий догляд допоможе видаляти з бороди волоски, що випали, розплутувати її - і тим самим забезпечувати доступ свіжого повітря і сонця до шкіри. Під сплутаною ж і щільною рослинністю вона однозначно недоотримуватиме корисних речовин і впливів.

Коментарі
Схожі статті
13-07-2023 08:39
Не росте борода: що робити?
Не росте борода: що робити?
Борода сьогодні вважається атрибутом чоловічої сили та мужності. В уяві багатьох вона є невід’ємною частиною брутальної сексуальності та харизматичної привабливості сучасного альфа-самця. Тому не дивн..
19-07-2023 11:55
П'ять популярних типів бороди та поради щодо догляду за ними
П'ять популярних типів бороди та поради щодо догляду за ними
Якщо жінка пишається красою та доглянутістю свого волосся, то для багатьох чоловіків предметом гордості та турботи стала борода. Сьогодні бороди знову в тренді, причому немає жодних обмежень у їх розм..