0
0

Cекретні акціїї для підписників телеграм

Вросле волосся на бороді: причини, лікування, профілактика

Вросле волосся на бороді: причини, лікування, профілактика

При відрощуванні бороди вам все одно періодично доведеться голитись станком для бриття. Інакше ваша рослинність виглядатиме банально неохайною. А де гоління, там завжди ризик зіткнутися з проблемою волосся, що вросло. Скажімо відразу, проблема ця не така вже й страшна, але однозначно неприємна. Втім, її негативні наслідки можуть вийти за межі суто естетичного невдоволення. Тому краще заздалегідь знати, через що з'являється вросле волосся на бороді, як позбутися його і як мінімізувати ймовірність вростання волосків. Давайте розбиратися разом.

Причини появи

Згадуємо будову шкіри:

  • вона складається з кількох шарів;

  • волосяні цибулини розташовані у її глибині;

  • на поверхню волосся, що росте, пробиваються через своєрідні канали

За замовчуванням волосся проростає назовні без особливих проблем, проте людина своїми неправильними діями може порушити навіть такий простий та еволюційно відпрацьований механізм. І найпоширенішою помилкою стає неграмотна техніка гоління. Якщо ви проходите бритвою по сухій, непідготовленій шкірі або простягаєте лезо «проти росту», то структура волосків, що зрізаються, травмується. В результаті вони не можуть вийти на поверхню правильно - і починають рости вбік. Організму це не подобається - і він реагує на відхилення від правил запальним процесом. Тому вросле волосся на обличчі та інших ділянках тіла зовні дуже схоже на звичайні прищі. З тією різницею, що головка тут не завжди з'являється. А запалення може посилюватись і посилюватися – адже зростання волосся у шкірі триває.

Надмірна ретельність при голінні теж може обернутися врослим волоссям. Якщо ви намагаєтеся досягти ідеальної гладкості і збрити навіть мінімальну щетину, то серйозно травмуєте верхній шар шкіри. Насправді ви його стесуєте як рубанком. Від цього дерма сохне, грубіє. Надто низько зрізаним волосинкам буде складно пробитися крізь неї.

Однак не одне невміле гоління може призвести до вростання волосків. Є у цього процесу і безліч інших можливих причин:

  • загальна сухість шкіри;

  • товстий верхній шар дерми;

  • надмірно завивається волосся

  • власникам дрібних і щільних кучериків потрібно бути насторожі;

  • регулярне тертя від одягу  – тому волосся у чоловіків може вростати і на ногах, і на руках;

  • кірочка на поверхні шкіри - як посттравматична, так і стороння, наприклад, забруднення, косметика, доглядові засоби;

  • генетична схильність.

Не на вашу користь грає вік. Чим старшим ви стаєте, тим гіршою стає ваша шкіра. Знижується еластичність, уповільнюється оновлення, посилюється сухість. Тому у чоловіків у віці вросле волосся після гоління з'являється набагато частіше, ніж у молодих. Але і юнаки не застраховані - як ми вже сказали, причин вистачає на всіх.

Розпізнати цю неприємність можна за такими симптомами:

  • точкове почервоніння шкіри;

  • поява припухлості, що виділяється та вказує на запалення врослого волосся,

  • іноді по центру навіть видніється його кінчик;

  • відчуття сверблячки і поколювання;

Нагноєння та висипання – це вже наслідки запущеного запального процесу та попадання в його осередок бактерій.

Приємного мало. Але тут треба засвоїти одне важливе правило: на 100% захиститись від появи цієї проблеми не можна. Тому краще розібратися в тому, як її позбутися.

Як прибрати вросле волосся на бороді і не тільки

Важливий момент: не пускайте процес на самоплив. Не варто сподіватися, що волосинка сама знайде вихід на поверхню, а запалення розсмокчеться - можливо, так, а, можливо, і ні. Зовсім запущені випадки вимагають вже хірургічного втручання. Тож краще не доводити до такого.

На ранніх стадіях видалення врослого волосся можливе і в домашніх умовах. Для цього вам знадобиться наша універсальна інструкція:

Перший етап – миємо руки та проблемну зону. Потрібно не допустити попадання бактерій у мікроушкодження, що неминуче залишається на місці звільненого волоска. Використовуйте для цього засоби із вираженими протимікробними властивостями – ми рекомендуємо антибактеріальний тонік NOVON.

Волосся, що виглядає зі шкіри, можна звільнити пінцетом, попередньо продезінфікувавши інструмент одеколоном. Вхопіть за кінчик – і обережно потягніть його назовні. Важливо не обірвати волосся, інакше проблема може ускладнитися.

Витягнути вросле волосся з товщі шкіри можна гострою голкою (не забуваємо її дезінфікувати). Але діяти їй потрібно максимально акуратно, щоб не пошкодити шкіру ще сильніше. Підчіпайте верхній щільний шар дерми, зачіпайте волосину - і витягайте її назовні. Процедура не дуже приємна, але нічого критичного.

Якщо волосинка прихована під шкірною скоринкою, то її можна видалити скрабом або пілінговим складом. Після цього знову ж таки використовуємо пінцет.

Добре допомагає, особливо при активному запаленні, саліцилова кислота. Кілька разів на день обробляйте проблемну точку, і вона почне розсмоктуватися. Після отримання волосся ще раз вимийте шкіру з антибактеріальним засобом під теплою водою. Потім промийте її холодною водою - при охолодженні шкірні пори звузяться, що знизить ймовірність попадання в них бруду і мікробів. Висушіть шкіру паперовим рушником – терти її тканиною зараз не варто.

Якщо волосся знаходиться глибоко в шкірі або вже почалося сильне запалення, краще не вдаватися до самолікування. Довірте вирішення своєї проблеми професійному косметологу та спеціалізованим технологіям. Як позбутися вросла волосся до їх появи:

А тепер поговоримо про найцікавіше і корисне - про те, як не допустити вростання волосків при голінні бороди. Зрештою, профілактика завжди краща і часто простіше, ніж усунення вже готової проблеми.

Отже, ось яких правил вам слід дотримуватися:

  1. Щоденна гігієна – перш за все! За будь-яких умов ваша шкіра за день покривається різними забрудненнями. Секрет сальних залоз, пил, відмерлі частки дерми, доглядові засоби та ін. - все це створює додаткові перешкоди волоссю, що росте.

  2. Регулярно використовуйте засоби для видалення відмерлої та загрубілої шкіри – відмінний скраб для обличчя та голови пропонує лабораторія NOVON.

  3. Захищайте свою шкіру від пересихання, дії морозу тощо. У цьому вам допоможе правильно підібраний крем. Причому цілком може бути і універсальним. Наприклад, гідним вибором стане крем для рук та обличчя від Trius.

  4. Використовуйте відповідні для вашого типу шкіри засоби до, для і після гоління. Вони не повинні надто сушити дерму, дратувати та пошкоджувати її. Для засобів після гоління особливо важливою є відсутність спирту.

  5. По можливості уникайте таких популярних бритвових верстатів з безліччю лез. Так, вони голять швидше, але і шкіру травмують набагато сильніше. Мінімальна можливість вростання волосків при використанні небезпечної бритви – втім, і вінтажні верстати з 1 змінним лезом будуть цілком ефективні.

  6. Дотримуйтесь техніки гоління. У жодному разі не зрізайте волоски на суху і проти спрямування їх зростання. В ідеалі потрібно робити не більше 1 проходу бритвою - чим більше разів ви шкрябаєте по шкірі, тим гірше.

  7. Після кожного гоління можна використовувати крем від врослого волосся - він допоможе шкірі швидше і легше відновитися.

Якщо ж проблема вже з'явилася, то краще не затягувати видалення врослого волосся. А вже варіант вирішення – розібратися самотужки чи звертатися за допомогою до фахівців – вибирайте з урахуванням занедбаності ситуації. У неускладнених випадках практично завжди можна впоратися самостійно. Однак при серйозному запаленні краще не геройствувати – заліковувати розковирену голкою запалену шкіру доведеться набагато довше, ніж зайняло б звернення до лікаря.

Коментарі
Схожі статті
13-07-2023 08:39
Не росте борода: що робити?
Не росте борода: що робити?
Борода сьогодні вважається атрибутом чоловічої сили та мужності. В уяві багатьох вона є невід’ємною частиною брутальної сексуальності та харизматичної привабливості сучасного альфа-самця. Тому не дивн..