0
0

Cекретні акціїї для підписників телеграм

Помада для волосся - що це таке і як використовувати

Помада для волосся - що це таке і як використовувати

Косметична індустрія пропонує сьогодні незліченну різноманітність засобів для укладання волосся. Причому дуже багато варіантів не просто підходять чоловікам, але навіть створені спеціально для чоловіків. Одним із таких суто чоловічих засобів-укладачів є помада. Навіть не помада, а помада, що відрізняються складом, текстурою, силою фіксації та багатьма іншими нюансами. Заради справедливості зазначимо, що це далеко не новий вид засобів для стайлінгу.
Справжній розквіт помад для волосся припав на середину минулого століття, серед західних модників вони мали неймовірну популярність. Зараз вони переживають чи не друге народження – у каталозі кожного поважає себе бренду чоловічої косметики є хоча б один варіант укладальних помад. І такий сплеск інтересу цілком зрозумілий. Це по-справжньому потужний фіксуючий засіб, яким на волоссі малої та середньої довжини можна створити практично будь-яку зачіску. Так, користуватися помадами трохи складніше, ніж, наприклад, гелем для укладки, - проте і ефект виходить куди більш стійкий.
Втім, якщо дотримуватися низки правил, жодних особливих проблем із правильним напомаджуванням зачіски виникнути не повинно. І про ці правила та практичні тонкощі ми поговоримо нижче. Але спочатку трохи пізнавальної теорії.

Що таке помада для волосся

Під цим терміном розуміються засоби з м'якою текстурою, що нагадують за консистенцією гелі або віск. На зорі своєї появи в 18-19 століттях вони виготовлялися на основі тваринних жирів – наприклад, свинячого чи ведмежого сала. Коштували такі продукти досить дорого, а ефективність була досить низька.

У 20 столітті косметологи розробили дешевші і водночас більш працездатні помади на восковій та вазеліновій основі. Незабаром справа дійшла і промислових обсягів виробництва. Великий внесок у зростання інтересу до помадів внесла популяризація образа голлівудських зірок першої половини століття, що став класичним. Пам'ятаєте їх ретельно прилизане, покладене волосся до волосся і відчайдушно блискучі зачіски? Ось це результат використання помади. У 50-ті роки популярність таких засобів досягла свого піку. Помади для волосся стали атрибутом цілих субкультур і символом покоління. Напомажування волосся було чи не найпростішим і ефективнішим способом поставити зачіску а-ля Елвіс або стати схожим на Джонні Кеша.

З кінця 60-х, коли в моду увійшли довгі волосся, помади стали здавати свої позиції. Їх нещадно витісняли всілякі лаки. Новий зліт їхньої популярності розпочався лише у 2000-х роках, коли до моди увійшли вінтажні образи. Та й косметична промисловість не стояла дома. Сучасні помади для волосся - це далеко не завжди блискуче, наче намазане жиром, волосся. Сьогодні ви маєте свободу вибору. Бажаєте створити вигляд за всіма канонами 50-х? Спробуйте помаду для укладання Oudh & Amber із сильним блиском від Morgans. Потрібна лише фіксація? Тоді вам підійде матова помада для укладання волосся від Uppercut.

Однак не тільки ступінь блиску та фіксації має значення. Звертайте увагу на основу

Переважна більшість представлених на ринку помад відноситься до одного з двох видів:

  •  водні;

  •  петролатумні.

Перші, як відомо, засновані на воді. А звідси випливає одразу кілька важливих переваг. По-перше, водні помади набагато простіше змиваються. По-друге, вони менш маркі. По-третє, вони легші, не обтяжують волосся і відмінно підходять для щоденного застосування. Головний мінус таких засобів – порівняно висока ціна, що пояснюється складним багатокомпонентним складом.

Петролатумні помади ґрунтуються на вазеліноподібній речовині і можуть включати різні компоненти. Багато таких варіантів відрізняються гранично простим складом:

  • косметичний вазелін;

  • рослинна олія, наприклад, оливкова;

  • парфумерна композиція.

Фішка таких продуктів – автентичність. На ринку представлено чимало олійних помад, склад яких залишається незмінним вже майже сторіччя. Ще одна важлива особливість полягає у потужній фіксації. Якщо вам потрібно створити на голові складну і стійку конструкцію, наприклад, зачіску в стилі Елвіса, слід використовувати якраз такі помади.

Правильно вибирайте силу фіксації

Тут потрібно враховувати не лише складність створюваної зачіски та погодні умови. Першочергове значення тут має сумісність того чи іншого рівня фіксації з параметрами вашого волосся:

  • Слабка фіксація – підходящий варіант для тонкого та відносно слабкого волосся середньої та великої довжини. Використовувати такі засоби варто для створення легких укладання, які при необхідності можна змінювати.

  • Середня фіксація – такі помади рекомендовані для короткої та середньої довжини волосся. З їх допомогою ви зможете створювати фактурні зачіски різної форми.

  • Сильна фіксація – найпотужніші засоби. Їм під силу фіксувати густі шевелюри, утримувати в розпрямленому стані кучері та створювати зачіски будь-якої складності.Як використовувати чоловічу помаду для волосся

Тепер переходимо безпосередньо до практики. Тут важливо діяти послідовно, не поспішати і дотримуватися акуратності.

Вимийте та висушіть голову

Волосся перед напомаджуванням має бути чистим. Однак ми рекомендуємо залишати їх трохи вологими. Збери рушником основний об'єм води, але не дуже старайся – на злегка вологе волосся помада буде лягати краще. Для багатьох варіантів вода виступає практично каталізатором – тому на вологому волоссі такі помади працюють навіть краще.

Зачерпніть трохи помади зі баночки

Скільки помади потрібно для укладання волосся? Однозначної відповіді тут нема. Потрібно враховувати і тип обраного засобу, і довжину волосся, та його жорсткість. Тому зважайте на рекомендації конкретного виробника і не бійтеся експериментувати, починаючи з невеликих обсягів помади. Пам'ятайте: додати недолік завжди простіше, ніж забрати надлишок.

Щоб помада краще наносилася, трохи розігрійте її кінчиками пальців. Коли вона стане м'якою і рівномірно розподілиться, починайте її наносити. Укладайте волосся пальцями в потрібну вам зачіску, одночасно присмачуючи його укладальним засобом. Якщо фіксація недостатньо сильна, то додайте ще трохи помади.

Приділяйте особливу увагу корінням

Напомажування зачіски починайте з прикореневої зони волосся. Чим надійніше вона буде зафіксована, тим міцніша буде фіксація і точніше буде напрямок волосків.

Але не забувайте і про решту обсягу

Поступово піднімайтеся від коріння по волосяному стрижню. Тут вам знадобиться значно більше помади, але є ризик переборщити. Тому втирайте помаду порційно, за необхідності додаючи її. Тут уже зручніше діяти не кінчиками пальців, а всією долонею.

Надаємо потрібну форму гребінцем

Щоб помада розподілилася по волоссю максимально рівномірно, скористайтеся гребінцем. Плавними рухами прочешіть кожну ділянку по всій довжині від самого коріння. Найголовніше – стежте, щоб помада не збиралася окремими шматками, а покривала всю поверхню голови. Коли все волосся прочісане, можна виділити в них окремі акценти.

Закріплюємо результат феном

Цей етап не є обов'язковим, але якщо ви хочете отримати дійсно стійкий результат, то рекомендуємо не пропускати його. Висушена помада надійніше утримуватиме волосся в заданому положенні і допоможе отримати більш виражену структуру. Ну і, звичайно, не забувайте, що підсумковий результат значною мірою залежатиме від якості вибраної помади. Віддавайте перевагу професійним брендам, які вже своїм ім'ям гарантують високу ефективність пропонованої продукції. Не знаєте який варіант підійде саме вам? Наші онлайн консультанти готові допомогти вам!

Коментарі
Схожі статті
13-07-2023 08:39
Не росте борода: що робити?
Не росте борода: що робити?
Борода сьогодні вважається атрибутом чоловічої сили та мужності. В уяві багатьох вона є невід’ємною частиною брутальної сексуальності та харизматичної привабливості сучасного альфа-самця. Тому не дивн..