0
0
Minoxidil Ukraine Minoxidil Ukraine

Як позбутися лисини?

images
Автор статті Стас Борода - спеціаліст в галузі трихології з багаторічним досвідом, засновник компаній “Minoxidil-Ukraine”, “Minoxidilia”.
Як позбутися лисини?

Зміст

  1. Як розвивається андрогенетична алопеція?
  2. Причини андрогенетичної алопеції
  3. Лисина в чоловіків: що робити?
  4. Статистика облисіння
  5. Чи можна позбутися лисини?
  6. Лікування андрогенетичної алопеції

Щоденна втрата 50-100 волосків вважається нормою, проте іноді цей процес затягується і переростає в серйозне захворювання, зване андрогенетичною алопецією. Якщо ви помітили просвіти на голові й лисина починає чітко проявлятися, важливо не відкладати візит до фахівця.

Як розвивається андрогенетична алопеція?

У чоловіків таке облисіння починається вже з 20 років, а повна клінічна картина формується до 40-50 років. Порідіння волосся відбувається поступово, але іноді процес іде швидко. У результаті на маківці та тім'яній частині голови утворюється залисина, і волосся може залишитися тільки на скронях і потилиці.

У жінок андрогенетичне облисіння зустрічається рідше і проявляється пізніше, найчастіше у віковій групі 45-70 років.

Причини андрогенетичної алопеції

Облисіння за чоловічим типом зумовлене спадковістю. Саме тому його часто називають спадковим облисінням. Чоловічий статевий гормон тестостерон перетворюється на активну форму - дегідротестостерон (ДГТ), який впливає на ріст волосся. Якщо волосся чутливе до ДГТ, він викликає його поступову загибель. Волосся стоншується до повного зникнення.

Лисина в чоловіків: що робити?

Андрогенетичне облисіння справедливо називають "за чоловічим типом", оскільки воно найчастіше трапляється у чоловіків і передається у спадок. Схильність до облисіння посилюється під впливом чоловічих гормонів. Для багатьох чоловіків втрата волосся стає причиною депресії та неврозів, оскільки волосся символізує привабливість, молодість і здоров'я.

Статистика облисіння

  • Кожен п'ятий чоловік починає лисіти у 20 років.
  • До 30 років уже третина чоловіків помічає у себе перші залисини.
  • У 40 років тільки половина чоловіків зберігає колишню шевелюру.
  • До старості тільки 20% щасливчиків можуть пишатися наявністю будь-якої зачіски.

Чи можна позбутися лисини?

Що раніше ви звернетеся до лікаря за перших ознак втрати волосся, то вища ймовірність його відновлення. Консультація у трихолога має супроводжуватися низкою досліджень для точного визначення причини облисіння та призначення правильного лікування. Одним із методів діагностики є трихоскопія (мікровідеодіагностика волосини).

Чи можна позбутися лисини

Лікування андрогенетичної алопеції

Для збереження росту волосся існує два підходи: терапевтичний і хірургічний.

Терапевтичний підхід

Цей метод передбачає постійне застосування препаратів із блокаторами ферменту 5-альфа-редуктази. Лікар-трихолог підбере необхідні лікувальні препарати проти спадкового облисіння. Ефективне лікування також може включати спеціалізовані процедури: мезококтейлі, плазмотерапію, мікронідлтерапію. Ці методи допоможуть зберегти ріст волосся на тривалий термін, поки ви продовжуєте використовувати блокуючі препарати.

Хірургічний підхід

На сьогодні найрезультативнішим методом відновлення росту волосся є трансплантація. Волосся пересаджують із потиличної ділянки в зону облисіння. Трансплантація проводиться методом безшовної трансплантації волосся або клаптевим методом, що дає змогу відновити волосся на тривалий період.

Якщо ви помітили перші ознаки облисіння, не варто відкладати візит до фахівця. Вчасно розпочате лікування може допомогти зберегти ваше волосся і повернути впевненість у собі. 

Попередня стаття Наступна стаття
Коментарі
Читайте також
15-04-2024 09:10
Міноксидил: Інструкції із застосування
Міноксидил: Інструкції із застосування
Міноксидил - це лікарський засіб, що використовується для стимуляції росту волосся у людей, які страждають від андрогенної алопеції, відомої також як облисіння за чоловічим типом. Цей препарат застосо..
21-05-2024 11:13
Масаж голови для росту волосся: Види та техніки
Масаж голови для росту волосся: Види та техніки
Масаж голови є давньою практикою, яка не лише сприяє релаксації, але й має численні переваги для здоров'я волосся і шкіри голови. Стимуляція шкіри голови через масаж може покращувати кровообіг та спри..
31-05-2024 08:28
Безпека застосування міноксидилу: що потрібно знати?
Безпека застосування міноксидилу: що потрібно знати?
Міноксидил є популярним засобом, який часто використовується для лікування облисіння та стимулювання росту волосся. Він доступний у формі лосьйонів та пінок і є одним із небагатьох науково підтве..
06-06-2024 09:59
Як доглядати за волоссям після пересадки
Як доглядати за волоссям після пересадки
Пересадка волосся - це складна хірургічна процедура, що вимагає уважного догляду та обережності. Волосся, пересаджене на нове місце, потребує спеціального догляду, щоб успішно прижитися і почати рости..
07-06-2024 08:42
Як боротися зі спадковим облисінням у чоловіків
Як боротися зі спадковим облисінням у чоловіків
Андрогенна алопеція (АГА) - найпоширеніший вид випадіння волосся, що діагностується у 90% чоловіків і 40% жінок із проблемою облисіння. Викликана вона впливом андрогенів, особливо дигідротестостерону ..
10-06-2024 08:07
Що таке дифузне облисіння і як із ним боротися?
Що таке дифузне облисіння і як із ним боротися?
Випадіння волосся - це проблема, з якою стикаються багато жінок. Однією з найпоширеніших форм цього явища є дифузне облисіння. Цей тип облисіння характеризується рівномірним випаданням волосся по всій..