0 грн
ЗамовитиЯк позбутися лисини?
Зміст
Щоденна втрата 50-100 волосків вважається нормою, проте іноді цей процес затягується і переростає в серйозне захворювання, зване андрогенетичною алопецією. Якщо ви помітили просвіти на голові й лисина починає чітко проявлятися, важливо не відкладати візит до фахівця.
Як розвивається андрогенетична алопеція?
У чоловіків таке облисіння починається вже з 20 років, а повна клінічна картина формується до 40-50 років. Порідіння волосся відбувається поступово, але іноді процес іде швидко. У результаті на маківці та тім'яній частині голови утворюється залисина, і волосся може залишитися тільки на скронях і потилиці.
У жінок андрогенетичне облисіння зустрічається рідше і проявляється пізніше, найчастіше у віковій групі 45-70 років.
Причини андрогенетичної алопеції
Облисіння за чоловічим типом зумовлене спадковістю. Саме тому його часто називають спадковим облисінням. Чоловічий статевий гормон тестостерон перетворюється на активну форму - дегідротестостерон (ДГТ), який впливає на ріст волосся. Якщо волосся чутливе до ДГТ, він викликає його поступову загибель. Волосся стоншується до повного зникнення.
Лисина в чоловіків: що робити?
Андрогенетичне облисіння справедливо називають "за чоловічим типом", оскільки воно найчастіше трапляється у чоловіків і передається у спадок. Схильність до облисіння посилюється під впливом чоловічих гормонів. Для багатьох чоловіків втрата волосся стає причиною депресії та неврозів, оскільки волосся символізує привабливість, молодість і здоров'я.
Статистика облисіння
- Кожен п'ятий чоловік починає лисіти у 20 років.
- До 30 років уже третина чоловіків помічає у себе перші залисини.
- У 40 років тільки половина чоловіків зберігає колишню шевелюру.
- До старості тільки 20% щасливчиків можуть пишатися наявністю будь-якої зачіски.
Чи можна позбутися лисини?
Що раніше ви звернетеся до лікаря за перших ознак втрати волосся, то вища ймовірність його відновлення. Консультація у трихолога має супроводжуватися низкою досліджень для точного визначення причини облисіння та призначення правильного лікування. Одним із методів діагностики є трихоскопія (мікровідеодіагностика волосини).
Лікування андрогенетичної алопеції
Для збереження росту волосся існує два підходи: терапевтичний і хірургічний.
Терапевтичний підхід
Цей метод передбачає постійне застосування препаратів із блокаторами ферменту 5-альфа-редуктази. Лікар-трихолог підбере необхідні лікувальні препарати проти спадкового облисіння. Ефективне лікування також може включати спеціалізовані процедури: мезококтейлі, плазмотерапію, мікронідлтерапію. Ці методи допоможуть зберегти ріст волосся на тривалий термін, поки ви продовжуєте використовувати блокуючі препарати.
Хірургічний підхід
На сьогодні найрезультативнішим методом відновлення росту волосся є трансплантація. Волосся пересаджують із потиличної ділянки в зону облисіння. Трансплантація проводиться методом безшовної трансплантації волосся або клаптевим методом, що дає змогу відновити волосся на тривалий період.
Якщо ви помітили перші ознаки облисіння, не варто відкладати візит до фахівця. Вчасно розпочате лікування може допомогти зберегти ваше волосся і повернути впевненість у собі.