0
0
Minoxidil Ukraine Minoxidil Ukraine

Осередкове (гніздове) облисіння: Рекомендації щодо відновлення

images
Автор статті Стас Борода - спеціаліст в галузі трихології з багаторічним досвідом, засновник компаній “Minoxidil-Ukraine”, “Minoxidilia”.
Осередкове (гніздове) облисіння: Рекомендації щодо відновлення

Зміст

  1. Перебіг захворювання
  2. Причини виникнення осередкового облисіння
  3. Лікування осередкового облисіння в клініці�

Осередкове облисіння, також відоме як гніздова алопеція (alopecia areata), являє собою хронічне аутоімунне захворювання, за якого імунна система атакує волосяні фолікули, сприймаючи їх як чужорідні елементи. Це призводить до випадіння волосся, яке може стосуватися і нігтів. Самостійне лікування при цьому захворюванні може погіршити ситуацію і посилити втрату волосся.

Перебіг захворювання

Осередкове облисіння починається з раптової появи однієї або декількох невеликих круглих ділянок облисіння на волосистій частині голови. Ці ділянки поступово збільшуються в розмірі й можуть досягати 5-10 см у діаметрі. Зливаючись між собою, ділянки облисіння можуть утворювати великі ділянки повного випадіння волосся. Після зупинки росту, через кілька місяців або років, ділянки починають заростати пушковим, а потім нормальним волоссям. У деяких випадках нове волосся спочатку може бути сивим, а потім набуває природного кольору.

Крім голови, гніздова алопеція може виникати на бороді, лобку або бровах. У деяких випадках захворювання може призвести до повного облисіння голови (тотальна алопеція) або навіть до втрати всього волосся на тілі.

Причини виникнення осередкового облисіння

Існує безліч чинників, що сприяють розвитку осередкового облисіння. Серед них можна виділити стрес, гельмінтоз, аутоімунний тиреоїдит, залізодефіцитну анемію і дефіцит мікроелементів. У деяких випадках захворювання може бути спадковим. Генетична схильність зустрічається у 10-20% пацієнтів. Серед зовнішніх чинників, що сприяють розвитку захворювання, можна назвати інфекції, медикаменти, травми і стрес. Часто точні причини залишаються нез'ясованими. 

Лікування осередкового облисіння в клініці 

Вибір методу лікування залежить від локалізації та поширеності осередків, а також від ступеня активності патологічного процесу. Важливим кроком в успішному лікуванні є правильна діагностика і виявлення причини захворювання, що дає змогу розробити оптимальний план терапії.

Базове лікування включає:

  • Плазмотерапію.
  • Нанесення на осередки кремів на основі глюкокортикостероїдів.
  • Внутрішньошкірне введення глюкокортикостероїдів у комбінації з мезопрепаратами в осередки облисіння.
  • Внутрішня терапія.

У деяких випадках може знадобитися консультація суміжних фахівців, таких як терапевт або ендокринолог, для комплексного підходу до лікування.

Осередкове облисіння - це складне захворювання, що вимагає професійного підходу до діагностики та лікування. Важливо своєчасно звернутися до фахівців, щоб мінімізувати наслідки і відновити здоров'я волосся.

Попередня стаття Наступна стаття
Коментарі
Читайте також
Даруємо 100₴ за Реєстрацію*Промокод діє від 1000₴