0
0

Відновлення волосся після вагітності та пологів

Відновлення волосся після вагітності та пологів

Народження дитини – величезне щастя, випадає частку жінки. Однак перше півріччя після цієї події для більшості молодих матерів стає важким випробуванням. Крім багатьох нових турбот по догляду за дитиною, жінок турбують проблеми, пов'язані з власною зовнішністю. Практично у всіх через кілька місяців після пологів починає посилено випадати волосся, погіршується їх структура, зникає здоровий блиск. Багато хто відзначає витончення волосся, його підвищену сухість і ламкість, поява кінчиків, що січуться. На щастя, сьогодні існують надійні способи позбавлення цієї проблеми.Що відбувається з волоссям під час вагітності.

Вагітність і пологовий процес - величезний струс для жіночого організму, що супроводжується різкими змінами гормонального фону. Ці перепади безпосередньо впливають на діяльність волосяних фолікулів.

Постійне зростання рівня естрогенів, прогестерону та інших гормонів під час виношування дитини призводить до наступних змін:

  • збільшується число кератинових лусочок на волосках, через що вони стають товстішими, ущільнюються і важчають;

  • активізується діяльність сальних залоз, завдяки чому волосся виглядає гладким і блискучим, але втрачає здатність довго утримувати укладання;

  • покращується харчування волосяних цибулин, що дозволяє їм довше звичайного утримувати волоски, що припинили ріст, одночасно прокидаються сплячі фолікули, починаючи зростання нових волосків;

  • покращується мікроциркуляція крові в шкірі голови, клітини отримують більше харчування, відбувається активне оновлення клітин, стан волосся помітно покращується, вони стають більш пишними, здоровими і блискучими.

Позитивно впливають на стан та зовнішній вигляд локонів під час вагітності супутні фактори – повноцінне різноманітне харчування, спокійний спосіб життя та зменшення стресового навантаження, приємні враження, здоровий сон достатньої тривалості.

Післяпологові зміни у стані волосся

Після сплеску, що супроводжує родову діяльність, рівень гормонів швидко повертається до повсякденної норми. Такий різкий перепад знаходить своє відображення в стані волосся:

  • кератинові лусочки повертаються до вихідного стану, тобто. зменшується їх кількість, через що складається враження витончення волосся;

  • знижується секреція шкірного сала, шкіра голови швидше втрачає вологу, з'являється відчуття сверблячки, у деяких – незначне лущення (лупа);

  • волосяні фолікули, які під час вагітності утримували волосся довше звичайного терміну, тепер повертаються до свого звичайного стану і готуються до переходу в сплячий режим, відпускаючи стрижні, давно припинили зростання.

Зовні це виглядає як раптове випадання великої кількості волосся, яке буквально лізе клаптями. локони, Що Залишилися, справляють враження тьмяних, витончених і не занадто здорових. Як правило, у жінок, які годують дитину грудьми, зміни відбуваються в досить м'якій формі, тому що у них гормональний фон знижується більш плавно і поступово, ніж у матерів, які рано припинили лактацію.

Інші причини, що призводять до випадання волосся

Зміни, викликані вагітністю і що відбуваються в організмі жінки після пологів, призводять до появи низки чинників, які впливають її здоров'я, зокрема – на стан волосся.

Низький рівень гемоглобіну

До 60% вагітних страждають на анемію, особливо у другому і третьому триместрі вагітності. У деяких вона розвивається після пологів унаслідок серйозної крововтрати. Нестача гемоглобіну призводить до погіршення постачання клітин киснем. На стані волосяних цибулин це дається взнаки не відразу, проте поступово вони починають переходити з активного стану в спляче, наслідком чого стає посилене випадання волосся.

Нестача поживних речовин

Вагітність та годування груддю – стани, під час яких організм жінки віддає значну частину вітамінів, мікроелементів та інших корисних речовин дитині. Її власні органи відчувають дефіцит поживних речовин, необхідні побудови нових клітин. Найбільш активно виснажуються запаси заліза, кальцію, магнію, а також вітаміну D, через що погіршується стан зубів, нігтів та волосся.

Проблема посилюється бажанням багатьох молодих матерів якнайшвидше повернути своїй фігурі стрункість, через що вони обмежують себе в їжі. Крім того, під час годування груддю жінки часто відмовляються від низки продуктів із побоювання викликати алергію або кишкові кольки у малюка. Все вищеперелічене призводить до того, що надходження поживних речовин в організм матері-годувальниці знижується, через що погіршується харчування волосяних фолікулів. Позбавлені підтримки цибулини скидають волосяні стрижні і занурюються у сон.

Втома та стрес

Майже кожної молодої матері народження дитини стає величезним потрясінням. Ритм її життя та пріоритети повністю змінюються, протягом першого року всі інтереси зосереджуються навколо малюка. Жінка відчуває постійне занепокоєння з приводу його здоров'я, дитячий плач призводить до підвищеного вироблення кортизолу та адреналіну.

Молода мати, як правило, не висипається ночами, а вдень, крім догляду за дитиною, повинна займатися звичайними домашніми справами. Живучи межі сил, вона може повноцінно відновлюватися. Постійний стрес і хронічна втома призводять до погіршення живлення клітин шкіри та волосяних цибулин, результатом чого стає погіршення структури волосся та його посилене випадання.

Ендокринне захворювання

Якщо у жінки до вагітності були порушення в роботі ендокринної системи, після пологів можливий рецидив або загострення патології. Така ймовірність є найвищою, якщо раніше розвиток патології стримувався за допомогою гормональної замісної терапії. Необхідно звернутися до лікаря-ендокринолога, якщо протягом року після пологів стан волосся не нормалізувався. Крім того, про патологію свідчить наявність надмірної ваги, яка не знижується, незважаючи на всі зусилля.

Андрогенне облисіння

Якщо у жінки виробляється підвищена кількість гормонів, притаманних чоловічому організму, результатом може стати андрогенна алопеція. Як правило, це спадкова патологія, для якої характерні:

  • поступове розширення проділу на голові;

  • активізація виділення шкірного сала;

  • поява залисин у лобно-тім'яній зоні;

  • наявність рано лисіючих родичів обох статей


Чи слід турбуватися при випаданні волосся?

Протягом перших півроку після народження дитини посилене випадання волосся вважається фізіологічною нормою. Жінка може безболісно втрачати до 500 волосків на день. При регулярному перевищенні цього показника необхідно вживати заходів. Першим кроком має стати звернення до лікаря – трихолога чи дерматолога.

Лікування потрібне і в тих випадках, коли волосся втрачається в межах зазначеної норми, але випадання триває рік чи більше. Рідіюча шевелюра, помітне витончення, тьмяність, свербіж шкіри, поява залисин на скронях або у вигляді плям - ось ознаки неблагополуччя, при появі яких обов'язково слід проконсультуватися у фахівця.

Що робити, якщо випадає волосся після пологів

У багатьох жінок одним із наслідків народження дитини стає зміна структури волосся. Кучеряві пасма розпрямляються, світле від природи волосся темніє і т.д. Якщо вчасно не зупинити втрату волосся, то не виключено ризик назавжди залишитися з локонами, що порідшали або витончені. Існує ряд дієвих способів для відновлення густоти волосся, добре зарекомендували себе при використанні багатьма жінками.

  • Правильне харчування. Раціон має бути різноманітним, до нього необхідно включити страви з печінки, жирної морської риби, бобових, молочних продуктів, вівсянки, моркви. Як корисні приправи варто використовувати свіжу зелень, горіхи, кунжут, лляне насіння.

  • Вітаміни та мінерали. Найбільшу користь для волосяних цибулин принесуть комплекси, що включають вітаміни А, С, В5 та В6, Е та D. Прекрасний результат дають спеціальні полівітамінні комплекси для зміцнення волосся та нігтів. Не менш важливими є мікроелементи – зокрема, препарати цинку.

  • Стрижка. Звичка носити зачіску з довгого волосся після пологів може послужити погану службу. Крім трудомісткого догляду, довге волосся вимагає набагато більше поживних речовин, ніж коротке. Красива акуратна стрижка не тільки заощадить час, але й знизить навантаження на організм, оскільки вимагатиме менше поживних речовин для відновлення волосяних цибулин.

  • Маски для волосся. Можна скористатися готовими складами з косметичних магазинів або підтримувати волосся за допомогою домашніх рецептів. Найкращий ефект дають маски на основі оливкової або реп'яхової олії, натурального йогурту, цибульного соку, яєчних жовтків, гірчиці тощо.

  • Масаж. Масляні маски добре поєднуються з масажем шкіри голови. Втирають рухи кінчиками пальців або дії спеціального пристосування покращують кровообіг і сприяють відлущуванню верхнього шару шкіри. Хороший ефект дає розчісування волосся у різних напрямках щонайменше 5 хвилин двічі на день.

  • Міноксидил. Лосьйон, спеціально розроблений для боротьби з облисінням та стимуляції росту волосся, не дає побічних ефектів. Слід зважити, що використовувати його можна тільки після закінчення лактації. Курс лікування засобом триває не менше трьох місяців, перші результати помітні вже третьому тижні застосування.

  • Достатній сон. Головна проблема молодої матері – хронічне недосипання, що позначається на її зовнішності, у тому числі на стані волосся. Під час сну нормалізується гормональне тло, організм займається самовідновленням. Тому вдень краще відмовитися від якихось домашніх справ та лягти спати разом із малюком. Мама, що відпочила, повна сил подарує близьким масу позитивних емоцій, а доглянутий, здоровий зовнішній вигляд – найкращий засіб для зміцнення сім'ї.

Народження дитини – зовсім не причина відмовитися від догляду за своєю зовнішністю. Важливим елементом жіночої привабливості є доглянуте, красиве волосся. Перераховані способи не дадуть миттєвого ефекту, проте регулярна турбота дозволить зберегти густоту, відновити здоровий блиск та шовковистість локонів протягом одного-двох років після пологів.

Про відновлення волосся після вагітності та пологів за допомогою жіночого міноксидилу, перегляньте у відео "Жіночий Міноксидил. Види, застосування, побічні ефекти":

Коментарі
Схожі статті
28-06-2023 14:45
Алопеція у жінок - причини та лікування
Алопеція у жінок - причини та лікування
Алопеція чи просто облисіння традиційно вважається чоловічою проблемою. Насправді ж жодної гендерної прихильності у цієї проблеми немає. Фактично, випадання волосся – це хвороба, причиною якої можуть ..