0
0

Алопеція у жінок - причини та лікування

Алопеція у жінок - причини та лікування

Алопеція чи просто облисіння традиційно вважається чоловічою проблемою. Насправді ж жодної гендерної прихильності у цієї проблеми немає. Фактично, випадання волосся – це хвороба, причиною якої можуть бути десятки факторів. І жоден із них не можна розглядати як виключно чоловічий. Швидше навіть навпаки – чоловіки від природи схильні до більшої щільності волосяного покриву. Це ефект тестостерону, який може утворюватися і в жіночому організмі, але в менших кількостях. Так що алопеція у жінок може зустрічатися не рідше, ніж у чоловіків. І для представниць прекрасної статі втрата волосся, нехай навіть локальна, є значно більшою проблемою. Втім, боротися з нею цілком можливо – і ми готові поділитися з вами цими секретами.

А чи час бити на сполох?

Відразу обмовимося, що будь-яка жінка, навіть з найміцнішим і здоровим волоссям, частково втрачає їх природним способом. Огляньте свою подушку вранці, гребінець після того, як привели голову в порядок, ванну після миття голови - ви напевно знайдете там волосся. І це нормально: втрата по 50-80 волосків щодня вважається природною. Так що починати панікувати, побачивши волосся на подушці, ні до чого. А от якщо ви помітили, що будь-які зони або голова в цілому починає скидати волосся дуже активно, то це привід звернути увагу. Як мінімум, варто почати прийом вітамінів для волосся - їх ви можете вибрати та купити в нашому великому каталозі. Проте насамперед рекомендуємо звернутися за консультацією до спеціаліста-трихолога. Він не тільки правильно класифікує вашу проблему, але також зможе визначити, що її викликало та як з нею справлятися.

Причини алопеції у жінок

Викликати жіноче облисіння можуть різні чинники. І від правильності їх визначення залежатиме успішність усієї наступної терапії. У переважній більшості причини криються в генетиці. Певні порушення у генетичній матриці можуть викликати облисіння за чоловічим типом – саме андрогенна алопеція у жінок зустрічається найчастіше. Корінь «андро-» вказує на те, що цей різновид алопеції пов'язаний з рівнем чоловічих гормонів:

- у формуванні та зростанні волосся у жінок бере активну участь дигідротестостерон (ДГТ);

- у ряді випадків його рівень надмірно чутливий до активності синтезу у жіночому організмі тестостерону;

- при найменших відхиленнях рівня останнього гормональна система починає активніше виробляти ДГТ - і в результаті життєвий цикл волосся стає коротшим.

Особливо схильні до «чоловічого облисіння» тім'яні та лобно-тім'яні зони.

Як показує практика, набагато сильніша андрогенна алопеція проявляється за наявності посилюючих факторів. Це і шкідливі звички, і надмірна вага, і нестача сну, і вплив стресів.

Спровокувати випадання волосся можуть і інші фактори:

  • прийом протизаплідних та інших гормональних препаратів; 

  • вагітність;

  • менопауза;

  • порушення кровопостачання головного мозку;

  • черепно-мозкові травми;

  • сильні стреси;

  • ослаблений імунітет;

  • психічні чи фізичні навантаження.

І від правильності диференціації причин багато в чому залежить успішність лікування алопеції у жінок. Особливо якщо корінь проблеми криється в гормональній системі – тут діяти потрібно гранично акуратно. Втім, починати терапію можна і з більш безпечних і не менш ефективних засобів - це і правильно підібрані вітамінні комплекси, і біотин, і безліч інших натуральних сполук. Види алопеції

Крім причин, жіноче облисіння відрізняється ще й зовнішніми проявами. І від них продуктивність лікування залежить анітрохи не меншою мірою:

Андрогенетична алопеція характеризується втратою волосся переважно у тім'яній зоні та по лінії центрального проділу. І вона найбільше сприйнятлива до терапії.

Дифузна втрата волосся не має чіткої локалізації - і тому спочатку її розпізнати досить складно. Спочатку вона може виглядати як звичайне випадання волосся. Однак вони губляться по всій поверхні голови - і тому вона від непомітної стадії переростає практично одразу до стану серйозної проблеми. Тому у разі дифузної алопеції у жінок лікування буде настільки ефективним, наскільки рано розпізнана проблема.

Рубцеве облисіння

Найбільш важка форма, що практично не піддається терапії. Тут на місці дефектних волосяних цибулин розростається сполучна (рубцева) тканина, причому повернути процес назад звичайними методами неможливо.

Вогнищева алопеція у жінок – здебільшого наслідок проблем аутоімунного характеру. Власний імунітет з тих чи інших причин ліквідує волосяні цибулини в одній або кількох зонах, де утворюються локальні прогалини. На щастя, гніздова алопеція у жінок зустрічається набагато рідше, ніж у чоловіків. але 100-відсоткового захисту, на жаль, немає.

Залежно від того, який саме у вас тип проблеми, багато в чому залежатиме екстреність ситуації та можливість звернути її назад. Що ж до методів терапії, то вони практично завжди будуть однакові. Як лікувати алопецію у жінок: топ коштів

Відразу зазначимо, що така проблема, як жіноче облисіння, вимагає комплексного підходу. Терапія має бути всебічною, збалансованою і достатньою за тривалістю – у цьому випадку ймовірність успіху суттєво підвищується.

Найголовніше, що потрібно зробити, – уповільнити деградацію волосяних цибулин шляхом та дати їм необхідні ресурси для активного зростання. Найкраще з цим завданням справляються кошти на основі Міноксидилу – це засіб від алопеції у жінок №1, чия ефективність доведена вченими з різних лабораторій світу. Іншими словами, тут немає жодного ефекту плацебо – лише доведена працездатність.

Важлива особливість Міноксидилу

Це негормональна речовина, яка не викликає звикання. Безперечно, відкат назад при перериванні курсу можливий – проте при досягненні стійкого результату синдром відміни відзначається лише в поодиноких випадках.

У нашому каталозі під «жіночий» Міноксідил відведено цілий розділ.

 І така гендерна приналежність тут виражається не тільки в оформленні та назві, а й у оптимізованих дозах відповідно до міжнародних рекомендацій. А для максимальної зручності ви можете купити готовий набір «Жіночий», де крім самого препарату є багатофункціональний ролик для найбільш ефективного застосування, спеціальний дозатор і професійна добавка, що містить біотин.

Доповнити ефект Міноксидилу варто вітамінами. 

На стан волосся особливо сильно впливають вітаміни А, Е, вся група В, D3 і С. У кожного з цих речовин набір функцій та впливів індивідуальний, і підбирати їх поєднання та дозування краще разом із фахівцем.

Багато в чому ефективність лікування жіночої алопеції залежатиме і від супутніх факторів. Намагайтеся позбутися шкідливих звичок, якщо такі є, уникати сильних стресів, достатньо відпочивати. І пам'ятайте, відновлення волосся - це гра довга, тому запасіться терпінням. Ми ж завжди готові підтримати вас високоефективними засобами та добавками від провідних європейських та американських брендів.

Коментарі
Схожі статті
02-06-2023 14:54
Відновлення волосся після вагітності та пологів
Відновлення волосся після вагітності та пологів
Народження дитини – величезне щастя, випадає частку жінки. Однак перше півріччя після цієї події для більшості молодих матерів стає важким випробуванням. Крім багатьох нових турбот по догляду за дитин..