0
0

Відновлення після Коронавірусу

Відновлення після Коронавірусу

Коронавірус став справді серйозним випробуванням для всього людства: з пандемією такого масштабу світ не стикався вже понад сторіччя. І, як показали останні 2 роки, рівень розвитку глобальної системи охорони здоров'я ще дуже далекий від досконалості. Але, безумовно, слід дотримуватися оптимістичного погляду: зрештою, хвороба лікується.

Ось тільки мало просто вилікуватися: після Ковіда здебільшого потрібно тривале і напружене відновлення. Адже вірус б'є не точково, а комплексно, страждають від нього далеко не лише легені. Зокрема, дослідженнями підтверджено, що COVID-19 негативно впливає і на волосся, провокуючи не просто його ослаблення, а й випадіння. Тому відновлювальна терапія має бути всебічною. І одну з ключових ролей у ній відіграють вітаміни. Вчені встановили, що збалансований прийом вітамінних добавок не тільки полегшує процес реабілітації, але також сприяє більш легкому перебігу хвороби та навіть підвищує стійкість організму до ураження вірусом.

Однак це не означає, що потрібно бігти в аптеку та скуповувати всі полівітамінні комплекси. У такій терапії чи не основне значення має точність набору та дозувань корисних речовин. Іншими словами, потрібно знати, які вітаміни пити і в якій кількості, щоб на зміну позитивному ефекту не прийшов негативний. Ми вивчили наукові статті, ознайомилися з результатами досліджень, проаналізували думки фахівців – і склали своєрідний вітамінний топ, який вам точно не завадить упродовж післякоподібного відновлювального періоду.

Основні вітаміни для відновлення після COVID-19

Вітамін Д3

За час пандемії він перетворився на справжній хіт продажів – попит на нього виріс буквально у рази. І таке зростання цілком обґрунтоване: науково доведено, що при нестачі вітаміну D3 слабшає як уроджений імунітет, так і набутий – а звідси підвищені шанси підхопити інфекцію. При достатньому надходженні цієї речовини стійкість організму до інфекцій підвищується в середньому на 12%.

Не менш корисний вітамін Д після Ковіда у відновлювальний період. У цей час він активно «живить» імунну систему, яка перебуває в і так ослабленому стані. І цим знижує ризик розвитку інших інфекцій.

Однак у випадку з D3 дуже важливо дотримуватися загальноприйнятих рекомендацій щодо прийому. Для дорослої людини вони становлять 1000-2000 МО (міжнародних одиниць) на добу. Фахівці кажуть, що для більш інтенсивного ефекту допускається 3-4-кратне перевищення дозування, що рекомендується – але принцип «краще більше» тут не працює. Надлишковий прийом D3 може призвести до підвищення концентрації кальцію в крові, що може спровокувати появу тромбів.

Вітаміни групи В

Це взагалі одні з найважливіших речовин у житті людини. Причому на будь-якому її етапі. Вся В-група бере активну участь у різних процесах:

- робота м'язових та нервових клітин;

- метаболічні реакції;

- утворення клітин крові;

- синтез енергії в організмі та ін.

Зважаючи на таку багатофункціональність, дуже важливі ці вітаміни для відновлення після перенесеної коронавірусної інфекції. Вони допомагають купірувати запальні процеси в організмі, прискорюють відновлення тонусу нервової системи та нормалізують процеси кровотворення – а це критично важливо для харчування та дихання всіх тканин та органів. І приймати ці вітаміни краще не окремо, а в збалансованому комплексі. 

Позитивний вплив В-вітамінів знову ж таки підтверджено дослідженнями. Зокрема, В6 підтримує стабільну роботу нервової системи, живить імунітет та захищає від запалення капіляри. Підтверджено цінність прийому в ковидний період та інших сполук цієї групи. Зокрема, В12 порушує роботу механізму реплікації вірусу і не дає йому розмножуватися. В3 нормалізує функції клітинного дихання, особливо важливо, коли легені ослаблені сильної інфекцією. А ще дуже корисні ці вітаміни для волосся. Це свого роду регулятори харчування волосяних цибулин, від їх достатнього надходження безпосередньо залежить стан волосся, його зовнішній вигляд, здоров'я. І, звичайно, кількість.

Не зайвим буде додати до В-вітамінного комплексу та магній. Він благотворно впливає стан нервової системи, захищає її від навантажень і стресів, бореться зі станом тривоги, порушеннями сну. А це все вірні супутники COVID-19. Причому для ефективної роботи магнію потрібний адекватний рівень вітаміну В6 – тому приймати їх разом не просто можна, а рекомендується.

Цинк

Отже, найкращі вітаміни після Ковіда – це однозначно D3 і вся В-група. Однак дуже корисні в цей період будуть ще й мінерали. Насамперед, цинк. Про його неабияку користь говорять і іноземні, і вітчизняні вчені.

Дослідження показали, що цинк:

- пригнічує здатність вірусу розмножуватися;

- посилює багато ланок, що становлять імунну систему;

- входить до складу 131 білка, що беруть участь в антивірусному захисті організму;

- знижує активність рецепторів вірусу.

І знову ж таки цинк неймовірно корисний для шкіри та волосяного покриву. Він регулює роботу сальних залоз, нормалізує клітинну будову епідермісу та волосся, бере активну участь у процесах харчування та метаболізму. Та й важливим є те, що від достатності цинку залежить рівень тестостерону в чоловічому організмі – а в період відновлення останній буде аж ніяк не зайвим.

Широкий вибір професійних цинк-добавок, що містять, ви знайдете в нашому каталозі. Тут все звично: авторитетні закордонні бренди, точні дозування, бездоганна якість – і приємні ціни.

Що ще потрібно організму в постковідний період?

Серед інших цінних добавок можна виділити такі:

залізо – критично важливе для ефективного постачання клітин та тканин киснем;

вітамін С – у ході досліджень показав відмінну здатність відновлювати концентрацію кисню у крові;

Омега-3-жирні кислоти – «будівельний матеріал» для клітинних мембран, незамінна підтримка мозку, серцю та всій кровоносній системі.

Потрібно враховувати та індивідуальні наслідки хвороби. Наприклад, багато перехворілих починають активно лисіти. В цьому випадку варто звернути увагу на вітаміни від випадання волосся – у нашому каталозі ви знайдете як однокомпонентні добавки, так і збалансовані полівітамінні комплекси. Знову ж таки лише перевірені бренди та європейська/американська якість.

Ну і, звичайно ж, не забувайте про помірну фізичну активність та правильне харчування. Ці, здавалося б, рекомендації, що вже набили оскому, в умовах коронавірусу не тільки не втратили актуальність, а й, навпаки, стали ще більш значущими.

Коментарі