0
0

Причини випадіння волосся у чоловіків

Причини випадіння волосся у чоловіків

Близько 80% чоловіків стикаються з такою неприємною проблемою, як алопеція або просто облисіння. Якщо раніше поява залисин асоціювалася з солідним віком, то сьогодні багато чоловіків починають втрачати волосся вже в 30-35 років. Зростає і частка тих, хто помічає перші прояви майбутньої лисини вже у 18-25 років. І причини випадіння волосся у чоловіків криються далеко не тільки в особливостях генетики. На стан, здоров'я і густоту волосяного покриву серйозно впливає цілий комплекс чинників всілякого походження - від тривалості нічного сну до стану окремих систем і органів.

Хороша новина в тому, що щонайменше уповільнити облисіння, а то й зовсім зупинити його цілком можливо. Для цього знову ж таки пропонується безліч найрізноманітніших засобів і способів. Однак ефективність боротьби з втратою волосся безпосередньо залежатиме від того, наскільки правильно визначено причини облисіння та їхній масштаб. Інакше головний негативний фактор не буде усунуто, а надмірний вплив на інші аспекти може дестабілізувати їхній стан і тільки посилити проблему. Тому насамперед знаходимо корінь проблеми.

Коли втрата волосся - це нормально

Важливо одразу усвідомити, що випадіння волосся - це нормальний, природний процес. Волосся має життєвий цикл приблизно 3-5 років, після закінчення якого відбувається його оновлення. Старе волосся випадає, і на його місці з цибулини росте нове. За своє життя кожна волосяна цибулина здатна виростити до 30 волосин.

Щоденна втрата 50-100 волосин на голові для середньостатистичної людини не є причиною для занепокоєння. Часто ми й не помічаємо цей процес. Однак, якщо кількість волосся, що випадає, значно перевищує ці показники, слід звернутися до трихолога.

Оцінити масштаб проблеми можна не лише за волоссям на гребінці. Зранку зверніть увагу на подушку - у чоловіків, які відчувають інтенсивне випадіння волосся, вона може бути вкрита волоссям. Також багато волосся може накопичуватися на комірі сорочки за день.

Причини випадіння волосся у чоловіків

Тепер поговоримо про причини не природної втрати волосся, а повноцінної алопеції, яка загрожує перетворитися на вашу серйозну проблему.

Генетичні передумови

У деяких чоловіків на генетичному рівні може бути підвищена чутливість до тестостерону. Це не означає, що вони перетворяться на м'язистих гігантів, але така чутливість впливає на реакцію волосся на рівень тестостерону в організмі. Простіше кажучи, чоловіки з такими генетичними особливостями схильні до облисіння. Приблизно 5% тестостерону перетворюється на дигідротестостерон (ДГТ) - більш активну форму андрогенного гормону. В одних чоловіків під впливом ДГТ ріст волосся посилюється, в інших - волосся починає випадати.

Зазвичай на ДГТ чутливі волосяні цибулини в тім'яній і лобовій ділянках, де і з'являються перші залисини. Цей тип облисіння називається спадковим, оскільки чутливість до тестостерону передається по чоловічій лінії. Швидкість втрати волосся може варіюватися: у деяких чоловіків волосся випадає дуже швидко, протягом кількох років, в інших процес затягується на десятиліття.

Збої в організмі різної природи

Різні захворювання і стани організму можуть впливати на здоров'я волосся. До них належать аутоімунні хвороби, інфекційні захворювання, зокрема туберкульоз і сифіліс, а також гормональні порушення. Проблеми у функціонуванні певних органів можуть призводити до фокусного облисіння, яке починається з появи маленьких облисілих ділянок, але з часом вони можуть збільшуватися, перетворюючись на серйозну проблему. Симптоматична алопеція може бути спричинена також травмами, порушеннями процесів живлення шкіри та фолікулів, стресами та іншими факторами.

Токсичний вплив

Спровокувати розвиток алопеції може робота в шкідливому кліматі, вплив хімічних речовин, опромінення, негативний ефект медикаментозної терапії.

Таким чином, причини випадіння волосся у чоловіків можуть бути найрізноманітнішими - і від точності їх визначення залежить ефективність подальшого лікування.

Популярні та ефективні засоби від втрати волосся

Сучасна медицина пропонує безліч методів, що сприяють як уповільненню випадіння волосся, так і стимуляції його росту для відновлення густоти шевелюри. Щоб обрати найефективніший план лікування, необхідно звернутися до кваліфікованого фахівця, який визначить основну причину облисіння і запропонує відповідний курс терапії. Важливо також мати уявлення про те, які існують методики і як вони працюють.

Іонофорез

Ґрунтується на глибинному введенні медичних препаратів під впливом гальванічного струму. Така терапія не тільки активізує кровообіг і обмінні процеси в шкірі, а й допомагає поживним речовинам і медикаментам ефективніше проникати в шари дерми і потрапляти до волосяних цибулин.

Міостимуляція

Цей метод ґрунтується на впливі імпульсного електричного струму на живі тканини. Такий вплив стимулює активність капілярів, прискорює метаболічні процеси і нормалізує гормональний баланс. У результаті волосяні цибулини отримують необхідну кількість поживних речовин, що сприяє їхньому здоровому функціонуванню.

Вакуумний масаж

Вплив вакууму на шкіру сприяє активізації кровотоку й обмінних процесів у шкірі. У результаті поліпшується постачання волосяних цибулин поживними речовинами.

Міноксидил-терапія

Цей метод базується на застосуванні міноксидилу, препарату, чия ефективність підтверджена клінічно. Міноксидил, що наноситься на шкіру, сприяє розширенню кровоносних судин і поліпшенню кровообігу, забезпечуючи волосяні фолікули необхідними поживними речовинами для їхнього розвитку. Перевага міноксидилу полягає в його здатності не тільки підтримувати активність наявних волосяних цибулин, а й стимулювати "пробудження" сплячих. Крім того, використання засобів на основі міноксидилу вважається безпечним, оскільки вони не містять гормонів і не впливають на ендокринну систему.

Олії та інші доглядові засоби

Забезпечують не тільки активне живлення шкіри і волосяних цибулин, а й захищають їх від негативних зовнішніх впливів, включно з сухим повітрям, низькими температурами, надлишковою сонячною активністю тощо.

Профілактика облисіння

Профілактика відіграє важливу роль у підтримці здоров'я волосся і часто буває ефективнішою, ніж лікувальні процедури. Щоб зменшити ризик втрати волосся, дотримуйтесь цих рекомендацій:

  1. Забезпечте собі регулярний режим дня та збалансоване харчування. Волосся реагує на поєднання фізичної активності та відпочинку, якість і тривалість сну, а також на поживний склад раціону.

  2. Знижуйте рівень стресу. У стресових ситуаціях виробляється кортизол, який негативно впливає на рівень тестостерону, а зниження тестостерону впливає на здоров'я волосся.

  3. Забезпечуйте волоссю регулярний і якісний догляд. Відсутність належного догляду може призвести до потоншення та випадіння волосся.

  4. Приймайте вітамінні комплекси, особливо розроблені для чоловіків, щоб забезпечити організм усіма необхідними мікро- та макроелементами.

  5. За появи проблем із волоссям звертайтеся до фахівців. Самолікування в цьому випадку може завдати шкоди здоров'ю.

Коментарі