0
0
Minoxidil Ukraine Minoxidil Ukraine

Поради з вибору препарату на основі міноксидилу

images
Автор статті Стас Борода - спеціаліст в галузі трихології з багаторічним досвідом, засновник компаній “Minoxidil-Ukraine”, “Minoxidilia”.
Поради з вибору препарату на основі міноксидилу

Зміст

  1. На що звернути увагу під час вибору міноксидилу
  2. Особливості застосування міноксидилу
  3. Протипоказання до використання міноксидилу

Препарати на основі міноксидилу є одними з найбільш досліджених і ефективних засобів для стимуляції росту волосся і бороди. Лише через кілька місяців після початку використання більшість людей відзначають значне зниження випадіння волосся, а також збільшення густоти і здоров'я волосяного покриву. Незважаючи на безліч позитивних відгуків, у цього засобу є свої особливості та протипоказання. Далі ми розглянемо, який міноксидил вибрати і як його використовувати для боротьби з облисінням.

На що звернути увагу під час вибору міноксидилу

Форма випуску 

Виробники пропонують міноксидил у декількох формах:

  • рідкий лосьйон;
  • піна.

Лосьйони поставляються у флаконах об'ємом 60 мл, призначених на місяць застосування. У комплект зазвичай входить піпетка-дозатор, яка полегшує нанесення потрібної кількості засобу на шкіру голови. Піна - це новіша форма випуску міноксидилу, що з'явилася всього кілька десятиліть тому (на початку 2000-х років). Вона нагадує звичайну піну для гоління і більш зручна у використанні. Крім того, вона не містить спирту і пропіленгліколю, які зазвичай присутні в складі лосьйонів. Серед недоліків цієї форми випуску варто відзначити більш високу витрату і вартість.

Склад і концентрація 

Класичний склад розчину з цією діючою речовиною містить такі компоненти:

  • Міноксидил - основний діючий компонент;
  • Очищену воду;
  • Пропіленгліколь (низькотоксичний розчинник, завдяки якому засіб ефективно вбирається в шкіру голови);
  • Етаноловий спирт - розчинник і консервант.

До списку компонентів міноксидилу у вигляді піни також входять:

  • Молочна кислота;
  • Безводний етанол;
  • Гліцерин;
  • Полісорбат 60;
  • Цетиловий спирт;
  • Пропелент.

Ефект препарату залежить від процентного вмісту активної речовини. У продажу представлені розчини з концентрацією 2%, 3%, 5%, 10% і 15%. На початкових стадіях облисіння, коли спостерігаються тільки легкі лисини і залисини, допоможе найслабший 2-відсотковий розчин. Розчин з максимальним 15-відсотковим вмістом міноксидилу допоможе відновити густоту волосся навіть на пізніх стадіях облисіння. Підбирати дозування і концентрацію міноксидилу найкраще разом із лікарем-трихологом. Жінкам рекомендується використовувати препарати з відсотковим вмістом активного компонента не більше 5%. Використання більш концентрованих розчинів небажане.

Особливості застосування міноксидилу

Лосьйони, пінки та спреї з міноксидилом призначені тільки для зовнішнього застосування і підходять для всіх типів волосся, включно з пофарбованим і кучерявим. Незалежно від концентрації та форми випуску препарату, його слід використовувати двічі на день - вранці та ввечері. Денне дозування лосьйону становить 2 мл, піни - 2 г. Не рекомендується збільшувати дозування, оскільки організм не зможе обробити більшу кількість активної речовини, і можуть виникнути неприємні побічні ефекти. Препарат втирають масажними рухами в шкіру голови, особливу увагу приділяючи ділянкам з видимими залисинами. Чоловіки, які мріють відростити щетину, також можуть використовувати міноксидил, втираючи його в шкіру обличчя. Після нанесення препарату рекомендується не змивати його як мінімум 4 години. Для посилення дії розчину можна використовувати спеціальні масажні прилади або дермаролери. Ефект від мікроголчастої терапії можна порівняти з ефектом мезотерапії. Використання дермаролера допомагає проникненню препарату в глибокі шари шкіри. Зазвичай курс лікування міноксидилом становить 2-3 місяці, після чого рекомендується зробити перерву, щоб уникнути звикання організму. У разі правильного застосування перші результати стають помітними через кілька тижнів. Для досягнення максимального ефекту оптимально також включити в раціон комплекс вітамінів і мікроелементів.

Протипоказання до використання міноксидилу

Використання розчинів з міноксидилом не рекомендується для людей:

  • з підвищеною чутливістю до будь-якого з компонентів препарату;
  • які страждають на серцеву недостатність і захворювання судин;
  • зі зниженим або підвищеним артеріальним тиском;
  • із захворюваннями нирок;
  • з наявністю ран і запалень на шкірі голови.

Також застосування не рекомендується для вагітних і жінок, які годують груддю, а також осіб молодше 18 років. Якщо після початку використання міноксидилу у вас з'явилися будь-які із зазначених побічних ефектів, рекомендується негайно припинити лікування і звернутися за консультацією до лікаря.

Попередня стаття Наступна стаття
Коментарі
Читайте також
Даруємо 100₴ за Реєстрацію*Промокод діє від 1000₴Промокод на першу покупку