0
0

Лущиться шкіра голови - симптоми, причини, лікування

Лущиться шкіра голови - симптоми, причини, лікування

Лущення шкіри голови, часто супроводжуване свербінням і подразненням, є досить частою проблемою. Це спричиняє дискомфорт не тільки фізичний, а й моральний, оскільки пластівці відлущеної шкіри на одязі та плечах мають неестетичний вигляд. Далі ми поділимося порадами щодо самостійного усунення лущення та вкажемо випадки, коли необхідно звернутися до фахівця.

Симптоми лущення шкіри голови

Як відомо, клітини шкіри людини постійно оновлюються, зокрема й на шкірі голови. Іноді в прикореневій зоні можна помітити сіруваті лусочки - це ніщо інше, як відмерлі клітини епідермісу, що відлущуються від верхніх шарів. За звичайного догляду і регулярного миття голови ці частинки зазвичай залишаються непоміченими. Однак вплив деяких зовнішніх чинників може посилити цей процес, роблячи пластівці більшими й помітнішими, що може погіршуватися в разі додавання грибкової інфекції, яка спричиняє свербіння шкіри. Для лущення шкіри голови типові такі ознаки:

  • Безперервна присутність лупи і білих лусочок серед волосся;
  • Сухість шкіри і відчуття її стягнутості;
  • Свербіж, подразнення і дискомфорт під час дотику і розчісування;
  • Почервоніння шкіри, запалені ділянки, наявність тріщин або дрібних ран;
  • Втрата шкірою природної гладкості та еластичності, становлення більш грубою на дотик.

У легких випадках, коли лущення не супроводжується свербінням або іншими серйозними симптомами, проблему можна вирішити за допомогою відповідних косметичних засобів. У разі складніших проявів необхідна консультація з фахівцем.

Причини лущення шкіри голови

Лущення шкіри голови, яке часто супроводжує свербіж і подразнення, є буденною проблемою. Це не тільки спричиняє дискомфорт, а й псує зовнішній вигляд через видимі лусочки на одязі. Основні причини лущення включають:

  • Шкірні хвороби, серед яких псоріаз - найбільш відомий. При цьому захворюванні відбувається прискорене відмирання клітин, що призводить до зроговіння і лущення шкіри. Важливо лікувати основне захворювання, а не тільки зовнішні прояви.
  • Грибкові інфекції, особливо спричинені грибком Malassezia, можуть призвести до лущення. Грибок може довго перебувати на шкірі без видимих симптомів, активізуючись у разі зниження імунітету або стресу.
  • Стрес і ослаблений імунітет також можуть спричиняти лущення без прямого ураження шкіри. Важливо стежити за станом нервової системи і за необхідності приймати заспокійливі.
  • Неправильне харчування, дефіцит вітамінів, суворі дієти можуть спровокувати появу лусочок у волоссі. Рекомендується переглянути раціон у бік його балансування.
  • Часте використання агресивних мийних засобів і гарячої води під час миття голови може спричинити сухість шкіри.
  • Алергія на компоненти доглядових і стайлінгових засобів може супроводжуватися свербінням і лущенням.
  • Генетично зумовлений сухий тип шкіри вимагає регулярного застосування зволожувальних масок і кремів.
  • Вплив сонячних променів без захисту може призвести до лущення та опіків шкіри голови.
  • Некваліфіковане проведення косметичних процедур і фарбування волосся може пошкодити шкіру голови.

Лущення у дітей часто є природним процесом оновлення шкіри, але за супутніх симптомів необхідна консультація лікаря. Погана екологія, алергія на продукти і медикаменти, гормональні порушення і проблеми з обміном речовин також можуть викликати лущення. Важливо визначити причину лущення для вибору правильного лікування, за серйозних проблем необхідна консультація фахівця.

Лікування лущення шкіри голови

Як і у випадку з будь-якими іншими захворюваннями, ефективне лікування лущення шкіри голови починається з точної діагностики. Визначення причини дасть змогу ефективно і швидко впоратися з проблемою.

Для боротьби з лущенням доступний широкий асортимент засобів, включно з лікарськими шампунями, кремами, лосьйонами та бальзамами. Крім того, лікарі можуть рекомендувати застосування народних методів, таких як полоскання голови відварами лікарських трав або домашні маски. Перед використанням домашніх засобів важливо перевірити відсутність алергії на їхні компоненти.

Якщо причиною лущення не є псоріаз або грибкові інфекції, ефективним рішенням може стати зміна вашого засобу на звичайний шампунь проти лупи. Під час лікування рекомендується уникати стайлінгових продуктів з алкоголем, оскільки вони можуть посилити сухість шкіри. Корисним буде також провести детоксикацію організму, включивши в раціон продукти, багаті вітамінами, і виключивши алкоголь, цукор і жирну їжу. Такий підхід благотворно позначиться не тільки на стані волосся, а й на шкірі обличчя.

Коментарі