0 грн
ЗамовитиСуха шкіра голови – основні причини, лікування
Зміст
Власники сухої шкіри голови часто стикаються з неприємними симптомами. Сухість шкірного покриву викликає відчуття стягування, що супроводжується свербінням, злущуванням і дискомфортом під час розчісування. Волосся в таких умовах стає електризуючим, а його кінці часто січуться. Ігнорування цих проблем здатне призвести до розвитку грибкових інфекцій. Далі ми поділимося з вами рекомендаціями щодо того, як запобігти надмірній сухості шкіри голови та способи відновлення гідроліпідної мантії дерми.
Причини сухої шкіри голови
Сухість шкіри голови виникає через порушення роботи верхнього шару епідермісу, який відповідає за вологоутримання, антибактеріальний захист і сприяє загоєнню ран. Коли гідроліпідний бар'єр порушується, сальні залози починають функціонувати неефективно, призводячи до дефіциту себума. Це призводить до формування тонкої плівки на поверхні шкіри, викликаючи відчуття стягнутості.
Серед симптомів вираженої сухості шкіри голови виділяються:
- Свербіж і подразнення;
- Місцеві почервоніння і запалення;
- Ламкість і тьмяність волосся, втрата блиску;
- Поява лупи і посилене лущення.
Основні чинники, що сприяють сухості шкіри
- Генетична схильність;
- Гормональні зміни;
- Шкірні захворювання, такі як псоріаз або дерматит;
- Грибкові інфекції;
- Проблеми з ендокринною системою;
- Розлади травного тракту, дисбаланс харчування, нестача вітамінів;
- Стрес;
- Вплив сонячних променів;
- Використання жорстких шампунів;
- Миття голови гарячою водою;
- Неправильне фарбування волосся, застосування аміачних фарб;
- Часті термічні укладки;
- Зміна сезонів і клімату.
Тривала сухість шкіри голови небезпечна тим, що порушення гідроліпідного шару може призвести до утворення мікротріщин, через які в епідерміс можуть проникнути бактерії та пил, спричиняючи запалення і шкірні захворювання. Також цей стан може стимулювати посилене випадіння волосся.
Догляд за сухою шкірою голови
Якщо причина сухості шкіри голови полягає в генетиці, рекомендується консультація з трихологом. Спеціаліст підбере догляд, включно зі зволожувальними та живильними засобами, які допоможуть пом'якшити стягнутість шкіри і відновити її захисний шар.
У разі набутої сухості необхідно також звернутися до трихолога, який може скерувати на додаткову консультацію до дієтолога, ендокринолога і дерматолога для комплексної діагностики та лікування.
Для самостійної боротьби із сухістю шкіри голови, якщо вона не пов'язана з генетичними або медичними причинами, можна використовувати такі засоби і методи:
- Обирайте безсульфатні шампуні, збагачені м'якими ПАРами, протеїнами, колагеном, гіалуроновою кислотою, натуральними оліями та вітамінами Е і С. Уникайте засобів із силіконами, парабенами та іншими агресивними добавками.
- Обмежте миття голови до 2-3 разів на тиждень, використовуючи помірно теплу воду для миття і прохолодну для ополіскування, щоб закрити лусочки волосся і зберегти вологу.
- Застосовуйте спеціальні набори для сухої шкіри голови.
- Використовуйте зволожувальні сироватки з пантенолом або рідкі вітаміни для шкіри голови, втираючи їх у корені волосся після миття.
- Підтримайте здоров'я шкіри голови за допомогою натуральних олій, наносячи їх на шкіру за 20-40 хвилин до миття голови.
- Раз на місяць робіть пілінг для глибокого очищення шкіри голови від залишків засобів і відмерлих клітин, що також стимулює кровообіг.
- Внесіть корективи в раціон, збільшивши споживання свіжих овочів і фруктів, скоротивши при цьому кількість гострих, жирних і солоних продуктів.
Ці методи допоможуть поліпшити стан шкіри голови та загальне здоров'я волосся.