0
0

Cекретні акціїї для підписників телеграм

Ступені облисіння за шкалою Норвуду: класифікація

Ступені облисіння за шкалою Норвуду: класифікація

Проблема випадіння волосся рано чи пізно стосується як жінок, так і чоловіків. У цьому разі на допомогу приходить лікар-трихолог, професіонал у сфері захворювань шкіри голови та алопеції. Лікар підбирає метод лікування, ґрунтуючись на причинах, що спровокували втрату волосся, загальному здоров'ї пацієнта і рівні облисіння.

Види і класифікація ступенів облисіння

Досліджуючи проблему потоншання волосся, фахівець із трихології часто встановлює діагноз одного з типів алопеції: андрогенної, дифузної або гніздової (вогнищевої). Серед них андрогенетична алопеція є найпоширенішою формою втрати волосся у представників обох статей. До головних чинників, що провокують її розвиток, відносять активізацію ферменту 5-альфа-редуктази, що призводить до перетворення тестостерону в дигідротестостерон, спричиняючи зменшення волосяних фолікулів, збільшення чутливості фолікулярних рецепторів до дигідротестостерону та генетичну схильність.

Для оцінки ступеня андрогенетичної алопеції використовують різні методи: чоловікам пропонують шкалу Норвуда-Гамільтона, а для жінок - класифікацію за Людвігом, що допомагає в диференціації клінічних проявів у різних статей.

Облисіння у чоловіків

Система класифікації ступенів алопеції у чоловіків, розроблена Гамільтоном у 1950-х і доповнена Норвудом у 1970-х, являє собою шкалу Норвуда-Гамільтона, що включає 7 рівнів облисіння:

  1. На першому етапі відбувається легке витончення волосся в лобовій частині, лінія росту волосся залишається прямою.
  2. На другій стадії формуються неглибокі, симетричні залисини в лобно-скроневих областях, що мають форму трикутників.
  3. Третя стадія характеризується поглибленням залисин біля скронь, що може призвести до їх повного облисіння. Існує підтип цієї стадії - 3 тім'яна, коли облисіння починає помітно проявлятися на маківці, водночас волосся в лобно-скроневій зоні рідшає менш інтенсивно.
  4. На четвертому етапі спостерігається посилення витончення волосся на лобовій лінії та тім'ї, між залисинами залишається вузька смуга густішого волосся.
  5. П'ята стадія ознаменована подальшим розширенням залисин і стоншенням "містка" волосся на маківці.
  6. Шостий етап характеризується майже повним злиттям передньоскроневих і тім'яних залисин, залишаючи лише окремі тоненькі волосини, що нагадують пушок, які формуються у вигляді підкови.
  7. На сьомому, заключному етапі, відбувається практично повне облисіння голови.

Облисіння у жінок

Близько 25% жінок у віці від 25 до 40 років стикаються з проблемою стоншення волосся. Після 40 років помітну втрату волосся відчуває вже кожна друга представниця слабкої статі. Однак алопеція у жінок практично ніколи не призводить до повного облисіння.

Ступінь жіночої алопеції оцінюється за шкалою Людвіга, яка поділяється на три рівні:

  1. На першому етапі спостерігається незначне зменшення щільності волосся в лобно-скроневій або тім'яній зоні, при цьому присутні ослаблені, виснажені пасма серед здорового волосся.
  2. Друга стадія характеризується помітнішим розширенням ділянок зі стоншеним волоссям на тім'ї або скронях, особливо при створенні гладкої зачіски або проділу, а також скороченням загальної густоти шевелюри.
  3. На третьому етапі відбувається істотне зменшення об'єму волосся на тім'ї та в лобно-скроневій ділянці до стану, близького до облисіння, з переважанням тонкого, слабкого волосся.


Лікування облисіння

Для успішної боротьби з алопецією важливо насамперед усунути або знизити вплив причин, що викликали втрату волосся, якщо це можливо. Як заходи щодо уповільнення втрати волосся, стимуляції активності волосяних фолікулів і відновлення колишньої густоти волосся, трихологи можуть запропонувати такі методи лікування:

Гормональну корекцію;

В особливо важких випадках може бути рекомендована трансплантація волосся.

Спостереження за динамікою стану волосся проводиться трихологом протягом усього курсу лікування, який може тривати від трьох місяців до кількох років.

Коментарі