0
0
Minoxidil Ukraine Minoxidil Ukraine

Чому сивіє волосся у чоловіків

images
Автор статті Стас Борода - спеціаліст в галузі трихології з багаторічним досвідом, засновник компаній “Minoxidil-Ukraine”, “Minoxidilia”.
Чому сивіє волосся у чоловіків

Зміст

  1. Чому і коли сивіє волосся у чоловіків
  2. Нестача пігменту у волоссі
  3. Причини появи сивини у молодих чоловіків
  4. Як доглядати за сивиною
  5. Вплив шкідливих звичок і хвороб

Ви думаєте, що сиве волосся - це проблема тільки для жінок? Це всього лише міф. Насправді, чоловіки також сильно турбуються про сивину, іноді навіть більше, ніж жінки. Однак боротьба із сивиною у чоловіків вимагає індивідуального підходу. Важливо зрозуміти, чому волосся чоловіків сивіє і які чинники спричиняють втрату кольору. Часто причини знебарвлення волосся у чоловіків відрізняються від жіночих. Тому необхідно підходити до вирішення цієї проблеми з урахуванням індивідуальних особливостей.

Чому і коли сивіє волосся у чоловіків

Ваше волосся почало сивіти, але не варто турбуватися - сивина не завжди пов'язана з віком. Є безліч інших причин, через які волосся може втрачати колір.

Для розуміння цього процесу, важливо знати про будову волосся. В основі волосини лежить стрижень, що містить білки і пігменти: феомеланін і еумеланін. Еумеланін робить волосся темним; що його більше, то темніше волосся. З часом, виробництво цих пігментів зменшується, що призводить до посивіння волосся.

Сивина - це нормальний, природний процес. Навіть якщо вам ще далеко до пенсійного віку, поява сивого волосся не повинна викликати паніку. Це скоріше привід переглянути свій спосіб життя і зробити його більш здоровим. Такий підхід сприятливо позначиться не тільки на волоссі, а й на всьому організмі

Нестача пігменту у волоссі

Волосся починає сивіти через зменшення виробництва пігменту в його структурі. Цікаво, що цей процес може початися в різному віці. За медичними та косметологічними стандартами, ранньою вважається сивина, яка з'являється у віці від 20 до 35 років. Якщо ж ваше волосся почало сивіти після 35 років, це вважається нормальним явищем і не має викликати занепокоєння. У наш час, враховуючи сучасні умови життя, "пізній" початок сивини може навіть вказувати на високу стресостійкість вашого організму. Проте проблема сивини стає дедалі актуальнішою серед молоді, тобто люди стикаються з нею в молодшому віці. При цьому чоловіки зазвичай сивіють раніше за жінок - це особливість нашої фізіології.

Є випадки, коли сиве волосся з'являється навіть у дітей. Хоча це явище досить рідкісне, виключати його не варто. Зазвичай дитяча сивина пов'язана з утворенням повітряних бульбашок у волосяних цибулинах, що може відбуватися внаслідок стресів. Іноді у дітей з народження може бути нестача мелатоніну в організмі. Незалежно від причини, наявність кількох сивих волосків у дитини не має бути приводом для занепокоєння.

Причини появи сивини у молодих чоловіків

Недавні дослідження показують, що поява сивини не завжди пов'язана з віком, тож розглядати її як ознаку старіння не зовсім коректно. Якщо у вас почало з'являтися сиве волосся, це скоріше вказує на дефіцит мелатоніну у вашому організмі, ніж на старіння. Причини нестачі цього пігменту можуть бути різноманітними. Ось деякі з найчастіших причин:

  • Генетичні передумови. Інтенсивність зниження рівня мелатоніну у ваших волосяних фолікулах може бути прописана на рівні генів. Тому якщо хоча б один із ваших батьків рано посивів, то з високою ймовірністю ця проблема торкнеться і вас.
  • Вплив стресів або інші збої в роботі нервової системи. Коли ви нервуєте і переживаєте з тих чи інших причин, в організмі істотно змінюється гормональний фон, а це може призвести до найрізноманітніших проблем, зокрема й до руйнування мелатоніну у волоссі. До того ж в окремих випадках поява сивини може бути буквально блискавичною - відомо чимало випадків, коли людина, що зіткнулася з сильним стресом або нервовим потрясінням, повністю сивіла буквально на очах.
  • Спосіб життя, раціон тощо. На стан волосся, зокрема на його колір, впливають численні зовнішні чинники, включно з кількістю сну у вашому житті, режимом харчування, наявністю шкідливих звичок, прийомом медикаментів тощо. Ба більше, появою сивини можуть проявлятися найрізноманітніші проблеми зі здоров'ям.

Отже, сивина може бути індикатором різних станів, починаючи від простого недосипання і схильності до занепокоєння через дрібниці, до серйозних захворювань. Звісно, якщо сиве волосся з'являється повільно та поетапно, це не настільки тривожний симптом, як різка та значна втрата природного кольору волосся. В останньому випадку рекомендується звернутися до лікаря і провести повне обстеження здоров'я, що завжди корисно.

Як доглядати за сивиною

Якщо у вас уже велика кількість сивого волосся, то це зовсім не привід припиняти доглядати за ним. Зрештою, це все те саме волосся, яке просто втратило свій пігмент, - а це значить, що й догляд за ним має бути настільки ж якісним і повноцінним. До того ж для турботи про сиве волосся пропонується чимало спеціалізованих засобів. Ось лише найбільш популярні варіанти:

  1. Безумовно, сива борода може додати чоловікові шарму і привабливості. Але якщо ви вважаєте, що для сивої бороди ще рано, варто звернути увагу на барвники для бороди. Вони не тільки приховають сивину, а й допоможуть надати вашій бороді бажаного відтінку.
  2. Також рекомендується використовувати спеціалізовані шампуні для догляду за сивим волоссям. Сиве волосся має відмінну від звичайного структуру, що вимагає особливого підходу в догляді. Підібраний шампунь зазвичай містить гідролізований молочний протеїн, який не тільки зміцнює здоров'я і міцність сивого волосся, а й допомагає зберігати його привабливий вигляд. Адже навіть сивина може мати гарний вигляд.

Вплив шкідливих звичок і хвороб

Спосіб життя, зокрема наявність шкідливих звичок, має значний вплив на стан вашого волосся. Особливо руйнівно на волосяний пігмент впливає вживання наркотиків, включно з нікотином і алкоголем. Ці речовини серйозно завдають шкоди здоров'ю, зокрема й волосяному покриву. Куріння сигарет або вживання алкоголю погіршує доставку кисню до тканин, що зі свого боку впливає на волосяні фолікули - вони отримують менше кисню і поживних речовин. Це спричиняє стрес, який може призвести до руйнування мелатоніну у волоссі.

Крім того, до появи сивини можуть прямо або опосередковано призвести будь-які проблеми з організмом. Вчені виділяють цілий спектр захворювань, наслідком яких може стати поява сивини. Це вітиліго, анемія, виразка, лишай, практично будь-які захворювання ендокринної системи та гормональні збої. Тож якщо ви помітили, що у вас почала активно з'являтися сивина, то це привід потурбуватися про своє здоров'я і щонайменше пройти комплексне обстеження організму. Також потрібно дати своєму організму і волоссю зокрема якісне харчування - підібрати збалансовані вітамінно-мінеральні комплекси ви можете в спеціалізованих магазинах.

Попередня стаття Наступна стаття
Коментарі
Даруємо 100₴ за Реєстрацію*Промокод діє від 1000₴