0
0

Cекретні акціїї для підписників телеграм

Біотин для волосся: що це за речовина і чим вона корисна

Біотин для волосся: що це за речовина і чим вона корисна

Для здорового росту волосся важливо забезпечувати йому необхідну кількість поживних речовин, серед яких особливу роль відіграє біотин, відомий також як вітамін B7. Цей водорозчинний компонент частково виробляється в людському організмі, але часто його природної кількості буває недостатньо. Для компенсації дефіциту біотину можна використовувати продукти, багаті на цей вітамін, або вдатися до прийому комплексних добавок.

Чим корисний біотин для волосся

Біотин, важливий вітамін для організму, відіграє ключову роль у безлічі метаболічних процесів:

  1. Бере участь у формуванні та засвоєнні деяких амінокислот;

  2. Сприяє виробництву жирних кислот і глюкози, яка є основним джерелом енергії для організму, включно з волосяними цибулинами;

  3. Допомагає в метаболізмі білків, різних органічних кислот і вітаміну B12;

  4. Відіграє роль у створенні еритроцитів, необхідних для ефективного забезпечення організму киснем.

Біотин також важливий для росту і зміцнення волосся, оскільки є джерелом сірки для синтезу колагену в організмі, який стимулює ріст нового волосся і запобігає його випадінню. Крім того, адекватне споживання біотину сприяє:

  1. Нормалізувати постачання волосяних фолікул і шкіри голови киснем;

  2. Зміцнити структуру волосся, зробити його еластичним;

  3. Запобігти ранньому старінню волосся і втраті ним кольору;

  4. Нормалізувати функцію сальних залоз у шкірі;

  5. Запобігти виникненню себореї.

Цінність цієї сполуки в тому, що вона комплексно впливає на організм і особливо на стан волосся, шкіри та нігтів. Це одна з найважливіших речовин, без яких неможливо отримати пишну, красиву шевелюру.

Ознаки дефіциту біотину в організмі

Рекомендована фахівцями добова норма вітаміну B7 становить 30 мкг для підтримки загального здоров'я організму. Однак для тих, хто прагне виростити пишне волосся або густу бороду, потреба в біотині може бути вищою. Нестачу біотину в організмі можна визначити за такими ознаками:

  1. Інтенсивне випадіння волосся;

  2. Надмірна сухість волосся;

  3. Посічені кінці волосся;

  4. Втрата природного блиску волосся;

  5. Блідість кольору волосся;

  6. Лущення шкіри голови.

Також прийом біотину особливо рекомендується за наявності таких захворювань, як псоріаз, різноманітні дерматити, себорея і порушення роботи сальних залоз.

Особливістю вітаміну B7 є його швидке і повне засвоєння - іншими словами, організм не може накопичувати його "про запас". Зниження рівня вітаміну B7 в організмі може бути спричинене найрізноманітнішими причинами. До них належать:

  • зловживання алкоголем;

  • велика кількість випитої кави;

  • включення в раціон термооброблених жирів;

  • прийняття антибіотиків і деяких інших препаратів;

  • поїдання сирих яєць;

  • надмірно активне використання дієт;

  • проблеми з мікрофлорою кишечника.

Наявність будь-якого з цих чинників уже є приводом до підвищення обсягів споживання вітаміну B7.

Продукти із вмістом біотину

Найбільший вміст біотину міститься в таких продуктах, як дріжджі, печінка, нирки, соя, різні види грибів і яєчний жовток. Також хороші джерела біотину включають:

  1. Різні овочі та фрукти, особливо банани, помідори, морква, капуста;

  2. Мигдальні горіхи;

  3. Шпинат;

  4. Цільнозерновий хліб;

  5. Риба;

  6. Сметана та інші молочні продукти;

  7. М'ясо;

  8. Насіння соняшнику.

Проте часто складно отримати необхідну кількість біотину та інших вітамінів для волосся виключно з їжі. У таких випадках більш ефективним рішенням може бути прийом спеціалізованих добавок. Продукти від відомих брендів забезпечать організм усіма необхідними компонентами без додавання зайвих калорій і без перевантаження організму. Важливо вибирати продукцію перевірених виробників, оскільки це гарантує якість, чистоту і точне дозування всіх елементів, що входять до складу.

Як правильно застосовувати добавки з біотином

Щоб вітаміни для волосся з біотином були максимально корисними, слід дотримуватися певних рекомендацій щодо їх прийому. Перш за все, потрібно дотримуватися плану і дозувань, зазначених в інструкції. Крім того, бажано отримати консультацію фахівця, який допоможе правильно підібрати дозування. Воно залежатиме від таких факторів:

  • ваш вік;

  • стан вашого здоров'я;

  • чи є у вас будь-які хронічні захворювання;

  • наскільки сильний дефіцит біотину в організмі.

Середньостатистичні добові дозування біотину за різних проблем із волоссям становлять:

  • 1000 мкг рекомендується для підтримки здоров'я волосся в зимовий період і для відновлення волосся після хімічної обробки, такої як фарбування або мелірування;

  • 5000 мкг підходить для боротьби з підвищеною сухістю і ламкістю волосся, а також для стимуляції його росту;

  • 10000 мкг рекомендується за перших ознак облисіння і початкових етапів захворювань шкіри.

Біотин швидко засвоюється і не накопичується в організмі, тому легке перевищення рекомендованої дози зазвичай не тягне за собою негативних наслідків. Надлишки вітаміну B7 виходять з організму природним шляхом. Важливо пам'ятати, що універсальної наукової думки про точну необхідну дозу біотину не існує, тому її слід визначати індивідуально.

Протипоказання біотину

Як і будь-яка хімічна речовина, вітамін B7 має деякі обмеження прийому:

  • не рекомендується пити біотин-вмісні препарати одночасно з пантотеновою кислотою, оскільки обидві ці речовини всмоктуються на конкуруючих умовах;

  • вагітним жінкам перед початком прийому біотину в добавках слід проконсультуватися з лікарем;

  • можливе виникнення алергічних реакцій на окремі компоненти комплексних добавок - тому потрібно уважно вивчати склад кожного препарату.

Тривале вживання біотинвмісних препаратів може призвести до побічних ефектів, включно з погіршенням стану волосся, розвитком шкірних захворювань, підвищенням рівня цукру в крові, висипаннями на шкірі та іншими. Щоб уникнути таких ускладнень, важливо суворо дотримуватися інструкції щодо застосування біотину для запобігання випадінню волосся і стимуляції його росту.

Визначити, який біотинвмісний препарат є найкращим, складно. Перевагу варто віддавати продукції перевірених, авторитетних брендів, які забезпечують якісне тестування своєї продукції, контроль за її якістю та використання високоякісної сировини.

Також важливо враховувати, що позитивний ефект біотину на волосся і шкіру може проявлятися не відразу через індивідуальні особливості метаболізму. Проте за правильного підходу до вибору і використання препарату результат буде досягнутий. Очікуваний ефект від біотину можна оцінити за відгуками користувачів і фотографіями "до" і "після".

Дізнайтеся більше про користь біотину для волосся, переглянувши відео "Вітаміни для бородачів. Що взяти?":

Коментарі